Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Pewnie, że statystycznie jest całkiem OK. Między 6 a 8 mamy łącznie 11 pociągów, czyli średnio co 11 minut. Jak zwykle problem tkwi w szczegółach. Nie wszyscy Legionowianie mieszkają blisko stacji głównej; powiedziałbym nawet, że zdecydowana większość mieszka dalej niż kilometr od niej. Mieszkańcy starej części Piasków są w bardzo dobrej sytuacji; największe osiedla (Husarska itp.) dojeżdżają bezpłatną dowozówką, do funkcjonowania której od nowego roku (zmiana przewoźnika) jest masa zastrzeżeń; mieszkańcy z Lwowskiej i III parceli mogą się przejść na L-wo Przystanek; os. Młodych i część III parceli jest uzależnione od 731, które nie jest linią dowozową (na przystanek L-wo Piaski dojeżdża minutę przed lub minutę po odjeździe pociągu). Sporą część miasta pominąłem, bo każdy ma jakiś problem z dotarciem do pociągu. Ja mam możliwość dostosowania godzin pracy do rozkładu pociągów w taki sposób, aby nie kwitną? ? na stacji 25 minut. Zapewne jestem wyjątkiem i nie każdy może tak robić. Ponawiam temat uruchomienia linii dowozowej, która częściowo zastąpiłaby obecny układ komunikacyjny i zapewniła elastyczny rozkład jazdy dopasowany do pociągów. Ludzie boją się nieznanego i łatwo przyzwyczajają do obecnego stanu rzeczy. Zorganizowana parę miesięcy temu ankieta była na to najlepszym dowodem. Władza jest po to, aby czasem na siłę narzucić pewne rozwiązania, które w dłuższej perspektywie wszystkim ułatwią życia.
(jacek , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Jacku, szczęśliwie minęły czasy, kiedy to władza narzucała mieszkańcom pewne rozwiązania, próbując ich na siłę przekonać, że to dla ich dobra. Mieszkańcy zadecydowali, że połączenia autobusowe a obecnej formie im odpowiadają, miasto dodatkowo finansuje autobusy dowozowe oraz linię z Grudzi do centrum miasta. Nie mamy w planach wielkiego przewrotu w komunikacji miejskiej, a na finansowanie kolejnych autobusów nie mamy środków. W tej chwili komunikacja kosztuje rocznie miasto 5 mln zł. Mieszkańcy, którym nie odpowiadają obecne pociągi (proszę pamiętać, że do czasu zakończenia remontów rozkłady zmieniają się średnio raz na miesiąc) czy też autobusy dowozowe, mogą skorzystać z parkingów przy stacji PKP Legionowo (niedawno udało się pozyskać dodatkowy teren, dzięki czemu jest więcej miejsc, a już wkrótce okaże się, czy od strony osiedla Piaski powstanie parking wielopoziomowy), można też na stację dostać się rowerem.
Pytanie:
Witam czemu zegar na stornie U.M odlicz czas do godz 0:00 dnia 8.06.2012 a nie do meczu otawarcia euro 2012 ??
(Remek , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Ponieważ tak został ustawiony - odliczał do dnia rozpoczęcia Mistrzostw a nie do godziny rozpoczęcia meczu otwarcia.
Pytanie:
Witam. moja 3-letnia córka nie dostala sie do żadnego z miejskich przedszkoli w Legionowie mimo iż złożyłam podania do czterech.jestem zrospaczona bo jest nam ciężko a bardzo chcę pracować.
(Ilona , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, nie jesteśmy w stanie zapewnić miejsca dla każdego dziecka, szczególnie 3-latków, gdyż pierwszeństwo w rekrutacji mają dzieci 5 i 6-letnie, dzieci samotnych rodziców oraz inne wymienione w rozporządzeniu MEN. Na terenie miasta działają także niepubliczne placówki przedszkolne, dofinansowywane przez miasto.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie! Mam pytanie odnośnie motocyklistów jeżdżących po Legionowie. Do tej pory mało zwracaliśmy uwagę z małżonką na to zjawisko ale dziś w Boże Ciało byliśmy świadkami jak na rondzie na pasach obok Urzędu Miasta motocyklista wyjeżdżający z ronda z ogromną prędkością o mały włos by nie potrącił matki z trojgiem (!) dzieci. O włos od tragedii! Co Pan jako Prezydent może zrobić z tym współczesnym niebezpieczeństwem, abyśmy przechodząc w takim miejscu jak rondo w centrum miasta czuli się bezpiecznie. Po tym wydarzeniu uzmysłowiliśmy sobie z małżonką że motocykliści co roku robią sobie tor wyścigowy z legionowskich ulic. Z tego co widać to nie ma ani jednej sztuki fotoradaru który by zarejestrował m.in takie wydarzenie. I bezpieczniej byłoby obok Urzędu Miasta i wpadłoby kilka groszy które można wystrzelić w powietrze jako fajerwerki.
(Andrzej , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Andrzeju, w administracji jest ściśle określony podział zadań, zgodnie z którym władze miasta nie mają żadnego wpływu na pracę Policji. Jeżeli jest Pani świadkiem złamania przepisów ruchu drogowego, należy zgłosić ten fakt Policji, która będzie miała szansę interweniować i złapać kierowcę w trakcie popełniania wykroczenia. Sytuacja z motocyklistami nie jest przypadkiem, w którym można wypracować plan działań względem tej konkretnej grupy kierowców, lecz dotyczy konkretnego kierowcy w konkretnej sytuacji łamania przepisów ruchu drogowego. A kompetencje do jego ukarania ma jedynie Policja. W Legionowie Straż Miejska i Policja dysponują kilkoma radarami oraz zamontowanym w samochodzie wideofotoradarem, które są systematycznie wykorzystywane.
Pytanie:
Witam Zwracam sie z prośbą o informację czy na terenie przy ul. Kazimierza Wielkiego pomiędzy nowo powstałymi blokami wybudowanymi przez Leg-bud i Mostostal mógłyby powstać plac zabaw dla dzieci. Teren jest zupełnie nie wykorzystany a naszym dzieciom (których jest naprawde dużo i będzie jeszcze więcej niebaweM) brakuje takiego miejsca. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie prośby. Pozdrawiam
(Renata , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Pani Renato, na chwilę obecną nie ma planów na zagospodarowanie tej działki. Niedawno oddaliśmy do użytku plac zabaw przy Zespole Szkół nr 3 i nie planujemy kolejnej inwestycji w tym rejonie ani nie dysponujemy wolnymi środkami w budżecie na wybudowanie kolejnego placu zabaw. Proszę zwrócić się do deweloperów z prośbą o wybudowanie placu zabaw przy bloku, gdyż jest to obecnie obowiązującym trendem.
Pytanie:
Witam. Czy jest szansa,że w Legionowie powstanie tzw. ścieżka zdrowia lub inaczej "plac zabaw dla dorosłych"? Nie chodzi tu o wymyślne urządzenia siłowe tylko o różnego rodzaju poręcze, drabinki i drążki (a może nawet i lina) takie jak są w m. in. na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego http://www.konstancin24.eu/print.php?news.384 Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. Witam. Czy jest szansa aby w Legionowie powstała tzw. ścieżka zdrowia lub mówiąc inaczej "plac zabaw dla dorosłych". Nie chodzi mi o wymyślne sprzęty siłowe, ale o wybudowanie kilku drążków,poręczy i drabinek (a może nawet i podwieszenie liny do wspinania), tak jak ma to miejsce np w Chojnowskim Parku Krajobrazowym http://www.konstancin24.eu/news.php?extend.384.2 czy Lesie Kabackim www.google.pl/imgres?q=ścieżka+zdrowia+w+lesie+kabackim&hl=pl&biw=1366&bih=643&tbm=isch&tbnid=ox7l_SCzW388LM:&imgrefurl=http://www.zsspbartnicza.waw.pl/gallery/wydarzenia/powsin/49&docid=1-IQ2utz_MLRiM&imgurl=http://www.zsspbartnicza.waw.pl/uploads/images/Gallery/wydarzenia/powsin/P1240304.jpg&w=1024&h=767&ei=1a7VT9fWJu6R0QW_o5T5Aw&zoom=1&iact=hc&vpx=1005&vpy=154&dur=1359&hovh=194&hovw=259&tx=141&ty=111&sig=107626510978627514997&page=1&tbnh=144&tbnw=192&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:4,s:0,i:80 Z góry dziękuję za odpowiedź.
(Jakub , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Jakubie, nie ma w tej chwili planów na wybudowanie ścieżki zdrowia dla dorosłych.
Pytanie:
Dzień dobry chciałem się zapytać kiedy Straż Miejska zacznie karać właścicieli psów i kotów za nie sprzątenie po swoich pupilach. Na dzień dzisiejszy właściciele zwierząt nie przestrzegają prawa i nie sprzątają. Miasto jest zanieczyszczone odchodami zwierząt. Sam wielokrotnie byłem świadkiem jak pies załatwił swoją potrzebę a właściciel po nim nie posprzątał.
(Rafał , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Rafale, od kilku miesięcy Straż Miejska prowadzi poranne akcje mające na celu przypomnienie mieszkańcom o obowiązku sprzątania psich odchodów. Wystawiono już wiele mandatów oraz upomnień. Nie ma jednak możliwości pilnowania każdego trawnika w mieście. Z doświadczenia innych miast wiemy jednak, że proces uświadamiania mieszkańców jest bardzo długi i mozolny. Zachęcam oczywiście mieszkańców do zwracania uwagi osobom, które nie posprzątały po swoim pupilu.
Pytanie:
Dot. odpowiedzi nt. budowy sieci kanalizacyjnej w ulicy Sadowej z dnia 5.06: - jakie działania zostały podjęte przez Urząd w sprawie porozumienia z ALP, gm. Wieliszew oraz właścicielami działek od dnia 12.11.09, kiedy w Zarządzeniu Prezydenta pojawił się projekt kanalizacji w ulicy Sadowej? - czy istnieją techniczne możliwości wykonania kanalizacji w tej ulicy (por. zakończoną inwestycję w podobnej ul. Leszczynowej)? - co oznacza sformułowanie "nieznany stan prawny dróg [dojazdowych do nieruchomości]"? - jaki jest związek pomiędzy poruszoną w pytaniu kwestią, a zawartą w odpowiedzi informacją dotyczącą inwestycji w innej części miasta? - skąd rozbieżności argumentacji Zastępcy Prezydenta (brak środków finansowych) oraz Prezydenta (brak możliwości techniczno-prawnych)? Które kwestie stanowią rzeczywistą barierę w realizacji projektu? - jaki udział w zmianie decyzji dotyczącej realizacji inwestycji ma podmiot ją współfinansujący, tj. Fundusz Spójności Unii Europejskiej? - jakie środki inicjatywy mieszkańców mogą wpłynąć na przyspieszenie realizacji ww. inwestycji?
(Paweł , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, zgodnie z regulaminem tej rubryki Prezydent odpowiada na pytania dotyczące kompetencji i obowiązków służbowych prezydenta i urzędu i nie odpowiada na pytania na które można uzyskać jednoznaczną odpowiedź z właściwego merytorycznie wydziału/referatu a w tym przypadku proszę skierować pytania do Przedsiębiorstwa Wodociągowo - Kanalizacyjnego tel. 22 774 10 62 wew. 21 email: sekretariat@pwklegionowo.com Rzecznik Prasowy UM Legionowo
Pytanie:
Panie Prezydencie w sprawie Pańskiej odpowiedzi w temacie skupu złomu na Senatorskiej, sprawa utknęła w martwym punkcie Starosta powiedział że sprawa pozwolenia na prowadzenie skupu jest w waszych rękach cytuje "Szanowny Panie Jakubie, Starosta Legionowski na podstawie ustawy o odpadach wydaje jedynie pozwolenia na zbieranie odpadów, co nie jest jednoznaczne z pozwoleniem na prowadzenie tego typu działalności. Pozwolenie na zbieranie odpadów, wydawane przez starostę, jest jednym z szeregu dokumentów, koniecznych do legalnego prowadzenia skupu złomu. Postępowanie administracyjne jest w toku i pozwolenie nie zostało jak dotąd wydane. Pozostałe decyzje administracyjne, związane z zalegalizowanie tego typu działalności, pozostają w kompetencjach gminy" proszę więc nas nie oszukiwać i w końcu rozwiązać ten problem skutecznie. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Proszę o natychmiastowe zlikwidowanie tej działalności na ulicy Senatorskiej!!!!!!!!!!
(Jakub , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Jakubie, władze Legionowa nie mają mocy prawnej aby spełnić Pańskie żądanie zlikwidowania działalności przy ul. Senatorskiej. Pozwolenie na zbieranie odpadów, wydawane przez Starostę, jest najważniejszym z dokumentów wymaganych przy tego rodzaju działalności. Poprzednio wydane przez Starostę postanowienie zostało wstrzymane drugą decyzją i obecnie nie obowiązuje. Miasto pośredniczy jedynie w zarejestrowaniu działalności gospodarczej w Ministerstwie, Referat Ochrony Środowiska może wydać decyzję o środowiskową o zmianie przeznaczenia nieruchomości, lecz właściciel nie wystąpił z wnioskiem o wydanie takiej decyzji. Straż Miejska regularnie kontroluje porządek na terenie nieruchomości, wręczono właścicielowi szereg mandatów. Poinformujemy WIOŚ o tym, że według nas działalność na terenie nieruchomości prowadzona jest niezgodnie z przepisami - na tym kończą się nasze możliwości działania.
Pytanie:
Mam prośbę do Pana prezydenta w imieniu wszystkich mieszkańców bloków położonych przy dawnym Globi teraz Carreufor. Bardzo prosimy o interwencje w sprawie położonego przy Carreufor świetnika, i czystości w okół tego sklepu,ponieważ na około jest brudno ,wszędzie leżą papierki a w śmietniku grzebią ludzie i wyciągają rzeczy z tego śmietnika. Dziękuję bardzo i serdecznie pozdrawiam.Tania
(Tania , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Przekażę Pani zgłoszenie Komendantowi Straży Miejskiej z prośbą o interwencję. W kwietniu Strażnicy Miejscy zobowiązali kierownika sklepu do przykrywania pojemnika siatką zabezpieczającą rozwiewanie śmieci. Teren na którym stoją okoliczne bloki i sklep znajduje się w użytkowaniu wieczystym spółdzielni i proszę zgłosić ten problem także administracji osiedla.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435