Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie Prezydencie czy w tym roku w bibliotece legionowskiej teatrzyki dla dzieci będą dostępne dla wszystkich dzieci? Cały zeszły rok polowałam na informację o teatrzyku dla dzieci w bibliotece bo wyczytałam, że się takowe odbywają na Internecie. Niestety nigdzie nie było informacji, że taki będzie miał miejsce. Ze strony biblioteki dowiadywałam się tylko, że już był. Czy jest nadzieja na zmiany?
(Katarzyna, 28-09-2012)
Odpowiedź:
Pani Katarzyno, dwie miejskie instytucje kultury organizują przedstawienia teatralne dla dzieci - MOK i Biblioteka. Teatrzyki to jedna ze stałych i ogólnodostępnych ofert MOKu, zachęcam do korzystania z niej. Biblioteka nie prowadzi takiej stałej i ogólnodostępnej działalności w tym zakresie. W przypadku Biblioteki to jedna z form promocji literatury dziecięcej i czytelnictwa realizowana przede wszystkim we współpracy z przedszkolami i szkołami. W ten sposób obie instytucje kultury uzupełniają się dając szerokim kręgom dzieci możliwość uczestnictwa w teatrzykach, dzięki ofercie Biblioteki również tym dzieciom, których rodzice nie są zainteresowani skorzystaniem z ogólnodostępnych przedstawień. Pytania dotyczące ofert i planów Biblioteki proszę kierować bezpośrednio do dyrektor Biblioteki, to ułatwi i skróci wymianę informacji.
Pytanie:
Czy jest mozliwość interwencji Strazy Miejskiej na parkingach przy dworcu PKP? Wiele samochodów jest tam porzucanych, blokują drogi wyjazdowe, a także miejsca dla niepełnosprawnych.
(Helena, 28-09-2012)
Odpowiedź:
Teren parkingów, które przylegają bezpośrednio do dworca PKP, kontrolowany jest regularnie podczas bieżącej służby przez patrole Straży Miejskiej w Legionowie. Komendant Straży Miejskiej
Pytanie:
Dzień dobry, zwracam się z pytaniem odnośnie stypendium dla studentów - co jest rozumiane pod pojęciem "student studiów dziennych"? Mowa o studentach studiów stacjonarnych jedynie czy także niestacjonarnych, ale nie w trybie zaocznym? Pozdrawiam.
(Aleksandra, 28-09-2012)
Odpowiedź:
Pani Aleksandro, student studiów dziennych to student studiów stacjonarnych, uczęszczający na zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 20.00.
Pytanie:
Proszę o informację, dlaczego nie został powtórzony przetarg na dzierżawę kortów tenisowych przy szkole nr 2 w Legionowie przy ulicy Jagiellońskiej? Z tego co wiem, przetarg nie został rozstrzygnięty, a ja jestem zainteresowany (wtedy nie brałem udziału w licytacji). Na stronie internetowej szkoły brak jest stosownej informacji, choć kilka miesięcy temu było tam ogłoszenie o przetargu.
(Tenisista, 28-09-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, Przetarg odbył się, lecz osoba, która wygrała odmówiła podpisania umowy. Zatem Prezydent, zgodnie z paragrafem 1 pkt 3 Uchwały nr XIX/231/2008 w sprawie ustalenia szczegółowych warunków korzystania z nieruchomości, będących w trwałym zarządzie jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Legionowo, odstąpił od przeprowadzenia kolejnego przetargu i wyraził zgodę na wynajęcie kortów klubowi sportowemu UKS Samuraj, który zwrócił się z taką prośbą, a rozwiązanie to poparła dyrekcja szkoły.
Pytanie:
Panie Predydencie proszę o informację w sprawie dworca. Na jakim etapie są prace. Proszę podać jakieś terminy. Proszę też udzielić jakiś informacji w sprawie budowy zjazdów do przyszłej galerii. Kiedy możemy się spodziewać prac budowlanych?
(marekk, 28-09-2012)
Odpowiedź:
Panie Marku, do przetargu na nadzór inwestorski budowy Centrum Komunikacyjnego wpłynęło 5 ofert, trwają właśnie końcowe prace przed jego rozstrzygnięciem. Podpisanie umowy przewidujemy na początku października, wybrany nadzór pomoże nam zweryfikować dokumentację przetargową przed przesłaniem jej Szwajcarom. Po zaakceptowaniu przez stronę szwajcarską, ogłosimy przetarg na wybór wykonawcy prac. Planujemy, że odbędzie się to pod koniec roku. Zachęcam do polubienia profilu Centrum Komunikacyjnego na portalu społecznościowym Facebook - zamieszczamy tam bieżące informacje o tej inwestycji. Galeria Handlowa to prywatna, niezwiązana z miastem inwestycja. Uzgodnienia w kwestii dojazdów prowadzi inwestor z zarządcą drogi - w tym przypadku GDDKiA. Pozwolenie na budowę wydaje Starostwo Powiatowe, zatem nie posiadamy żadnych wiążących informacji.
Pytanie:
Panie Prezydencie-zwracam sie z prośba o doświetlenie ul. Zacisznej.Ulica ta jest ciemna a chodzi tędy sporo mieszkańców zamieszkujących oś na Roi.Teraz robi się wcześnie ciemno a dzieci nasze w szkole mają zajęcia do późnych godzin.Chodzi nam wszystkim przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci (dorosłych również). Pozdrawiam
(barbara, 28-09-2012)
Odpowiedź:
Pani Barbaro, w tej chwili nie mamy środków na oświetlenie ul. Zacisznej.
Pytanie:
Witam. Widzę że moja ostatnia uwaga i komentarz dotyczący Fundacji Czas Kultury, pracy Urzędu oraz co poniektórych odpowiedzi na tej stronie, pozostały bez echa. Czyli wiemy już jak Urząd reaguje na tematy dla niego niewygodne... Jednak nie mogę przemilczeć pytania Pana Michała z dnia 08.08.2012 odnośnie kolejnych działań Fundacji, po raz kolejny finansowanych i wspieranych przez UM. Pan Michał opisuje sytuację spożywania przez młodzież alkoholu w obrębie ratusza oraz przyległego placu zabaw, i zadaje pytanie: "KTO pozwala na takie sytuacje, gdzie służby miejskie i ochrona (teren monitorowany)!" i dostaje odpowiedź: "Panie Michale, 28 lipca od godz. 19.00 na parkingu podziemnym Ratusza odbywała się zaplanowana wcześniej, zamknięta impreza zatytułowana 2. Legionowski Hip Hop Day. Organizatorem była Fundacja Czas Kultury." Z całym szacunkiem, Pan Michał nie pytał kto organizował imprezę, tylko kto ją zabezpieczał. I powiedzmy sobie szczerze: impreza była średnio zamknięta skoro można było wynieść z niej alkohol. Pytam więc Pana, Panie Prezydencie, ponieważ stoi Pan na czele organu wspierającego oraz mającego prawo i obowiązek kontroli wszelkich organizacji pozarządowych na swoim terenie: Kto odpowiada za wsparcie imprez Fundacji Czas Kultury w naszym mieście? Kto odpowiada za udostępnianie im powierzchni ratusza i wnoszenie tam alkoholu? Kto odpowiada za zniszczony przez Fundację plac przy parku im. Jana Pawła II? Jaka jest wysokość dotacji przyznana Fundacji na drodze konkursów/przetargów na jej cele statutowe? Czy ktokolwiek zainteresował się danymi z Krajowego Rejestru Karnego dotyczącymi osób pracujących dla Fundacji? Ile pieniędzy z dotacji Urzędu Fundacja bierze do własnej kieszeni? Czy Fundacja ma zgodę MSWiA na organizację publicznych zbiórek pieniędzy? Dlaczego UM nie zareagował po moich uwagach na temat pierwszej imprezy w garażu Ratusza Miejskiego (o naruszeniu prawa) i wydał zezwolenie na drugą taką samą? Jak ma się zabezpieczenie terenu na imprezach Fundacji do faktycznych wymagań bezpieczeństwa dla imprez masowych? Mogę obiecać, że po otrzymaniu rzetelnych i zgodnych z prawdą odpowiedzi, przestanę Pana zadręczać. Chyba że Fundacja po raz kolejny, za publiczne pieniądze, złamie prawo, a Urząd będzie jej w tym pomagał. Pozdrawiam.
(Maciej, 28-09-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, ostatnie pytanie, jakie otrzymaliśmy od użytkownika o imieniu Maciej w sprawie Fundacji Czas Kultury umieściliśmy z datą 13.07 - proszę skorzystać z wyszukiwarki. Udzielamy odpowiedzi na wszystkie pytania zatem proszę nie oskarżać nas o niereagowanie na niewygodne tematy. Co do zamkniętej imprezy 28 lipca - pisaliśmy, że impreza była zamknięta, zatem nie podlegała pod przepisy o bezpieczeństwie imprez masowych, nie była także zabezpieczana przez miejskie służby. Odpowiedzi na pytanie kto, jeżeli w ogóle, zabezpieczał tę imprezę na zlecenie organizatora, może udzielić przedstawiciel Fundacji. Zamknięta impreza nie oznacza, że uczestnicy znajdują się pod kluczem i nie mogą opuścić pomieszczenia, lecz to, że lista gości jest ograniczona. Urząd Miasta przekazuje Fundacji w drodze konkursu lub poza konkursem, środki na organizację danej imprezy. Wsparcie imprezy, jej zabezpieczenie leżą po stronie Fundacji. Nadal trwa wyjaśnianie kwestii placu przy MOK. W roku 2012 Fundacji Czas Kultury przekazaliśmy dwukrotnie środki poza konkursem (na kwoty 4.000 zł i 6.000 zł) w konkursie 8240 zł. Fundacja otrzymała także 12 000 zł na zorganizowanie Greckiego Teatru. Nie sprawdzamy Krajowego Rejestru Karnego pracowników Fundacji, gdyż nawet posiadanie historii w rejestrze nie jest przesłanką zabraniającą angażowania się w działalność charytatywną. Nie posiadamy informacji na temat brania pieniędzy do własnej kieszeni - płacimy za zorganizowanie imprezy i efektem jest to, że się ona odbyła zgodnie z zamówieniem. O zgodę na zbiórkę także proszę pytać bezpośrednio zarząd Fundacji. Podczas pierwszej imprezy w garażu Ratusza służby porządkowe były obecne i nie zanotowały żadnych nieprawidłowości. Imprezy fundacji nie są masowymi zgodnie z rozumieniem ustawy.
Pytanie:
Przeczytałam dzisiaj odpowiedź na pytanie od pana Jana na jakość pracy Straży miejskiej. Z całym szacunkiem ale chyba Pan nie rozumie zagadnienia. Nie chodzi o jakąś wodę mineralną czy za przeproszeniem bułeczki. Sprawa jest dużo poważniejsza. Po prostu tak się dzieje w całym mieście: przy stacji kolejowej, przy targowisku, na osiedlach. Z pytań i uwag kierowanych do Pana wynika po prostu,że Straż Miejska ma gdzieś problemy szarych mieszkańców, a chyba opłacani sa z naszych podatków. A tak na marginesie na Zegrzyńskiej z trawnika pozostał piasek ponieważ od czasu powstania nowego bloku nowi mieszkańcy zrobili sobie tam parking a prośby do Straży miejskiej kończą się zawsze fiaskiem. Czy każdy blok ma się odgrodzić drutem kolczastym? Wspólnoty mieszkaniowe inwestuja grube pieniadze aby wokół ich bloków było ładnie a Pan i Pana funkcjonariusze mają to gdzieś. Przykro mi bardzo. Mam pytanie: kto i dlaczego wydaje zezwolenie na budowę bloku z 10 pawilonami usługowymi na parterze bez "ani jednego miejsca parkingowego". Powstają tam sklepy, przedszkole. Blok jest usytuowany przy lekkim łuku, z wjazdem i wyjazdem z ronda, uliczkami do bloków, wyjazdem z podziemnego parkingu,w końcu z dużym nasileniem ruchu w godzinach rannych i popołudniowych z uwagi na dojazd do stacj PKP. Gdzie zostały zachowane jakieś zasady bezpieczeństwa?
(Julia, 24-09-2012)
Odpowiedź:
Pozwolenie na budowę wydaje Starostwo Powiatowe w Legionowie. Wystosowałem pismo do Starosty z prośbą o udzielenie informacji na temat ilości ogólnodostępnych miejsc parkingowych dla klientów punktów usługowych (Żabka, sklep odzieżowy, punkt przedszkolny), mających zostać zapewnionych przez PHU Partner dla inwestycji przy ul. Koszarowej 81a w Legionowie zgodnie z pozwoleniem na budowę, wydanym przez Starostwo Powiatowe. Zgodnie z obowiązującym prawem miejscowym - Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego 1) dla funkcji usługowych, biurowych i handlowych wskaźnik miejsc parkingowych wynosi 25-35 miejsc na każde 1000 m2 powierzchni użytkowej budynku. 2) dla funkcji mieszkalnych wskaźnik parkingowy wynosi 1,5 miejsca parkingowego na 1 mieszkanie dla budynków wielorodzinnych projektowanych.
Pytanie:
Mam pytanie ilu Strażników Miejskich jest zatrudnionych w Legionowie i ile kosztuje utrzymanie Straży Miejskiej w ciągu roku?
(Marcin, 24-09-2012)
Odpowiedź:
Na chwilę obecną w Straży Miejskiej zatrudnionych jest łącznie 41 osób. Pragnę podkreślić, że obsługa monitoringu również zatrudniona jest w strukturach Straży. Monitoring obsługuje 14 osób w tym 9 pracowników cywilnych i 5 strażników, w administracji zatrudnione są 2 osoby, a pozostałych strażników, łącznie z komendantami, jest 25. W 2011 r. łączny koszt utrzymania Straży Miejskiej (budżet na działania Straży i Monitoringu wraz z wynagrodzeniami pracowników) wyniósł 2 222 876 złotych.
Pytanie:
Od kilku dni i nocy (bez względu na porę) w okolicy ulicy Pomorskiej, Grunwaldzkiej grasuje stado dzików. Czy miasto zamierza coś zrobić w tym temacie bo strach na ulicę wyjść, a tym bardziej posłać dziecko do szkoły. Zgłaszaliśmy sprawę na straż miejską (wg informacji nie my jedyni) ale poza postraszeniem (rozgonieniem) stada nic więcej nie mogą zrobić. Słyszałem, że doszło już nawet do tego, że dziki zaatakowały kogoś więc chyba nie ma na co czekać.
(Tomek, 24-09-2012)
Odpowiedź:
Przede wszystkim chciałbym zdementować informacje o tym, że dziki kogokolwiek zaatakowały. Nie było takiego przypadku w Legionowie. Oczywiście współpracujemy ściśle z kołami łowieckimi i Koordynatorem ds. Łowiectwa. Dziki po zakończeniu sezonu upraw wychodzą z lasów jabłonowskich i chotomowskich w poszukiwaniu pożywienia. Koordynator ds. Łowiectwa rozkłada pożywienie w głębi lasów, żeby zachęcić zwierzęta do powrotu. Wprowadzone są także nocne dyżury kół łowieckich, które odganiają dziki z powrotem do lasów. Wydana została zgoda przez Polski Związek Łowiecki na odstrzał zwierząt, proszę jednak pamiętać, że nie można strzelać na terenie miasta, staramy się również rozwiązać ten problem bardziej humanitarnymi sposobami. Straż Miejska reaguje na każdy sygnał w sprawie dzików, w przypadku ich zauważenia należy niezwłocznie dzwonić pod numer 986.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472