Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam! Jestem jedna z osób podróżujących komunikacją miejska do Warszawy. Niestety mam bardzo duże zastrzeżenie co do rozkładu jazdy legionowskich autobusów. Nurtuje mnie dlaczego żaden z nich nie zjeżdża na most północny i nie jedzie w stronę pętli przy metrze Młociny. Takie rozwiązanie ułatwiłoby dojazd do pracy/uczelni wielu mieszkańcom Legionowa. Pozdrawiam!
(Mieszkanka Agata, 18-09-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, wielokrotnie pisaliśmy, że trasy autobusów wyznacza ZTM. Według tego przewoźnika Legionowo ma bezpośrednie połączenie ze stacją metra - jest to linia S-9 do Dworca Gdańskiego. Natomiast dla linii autobusowych przystankiem przesiadkowym według założeń ZTM jest Rondo Starzyńskiego, do którego najprostsza droga prowadzi ulicą Modlińską. Z otrzymanego od ZTM na początku 2012 r. listu wynika, że bezpośrednie połączenie z ul. Modlińskiej przez Most Marii Skłodowskiej - Curie do stacji metra Młociny zostanie wprowadzone w drugim etapie, po oddaniu do użytku wiaduktów w ciągu ulicy Modlińskiej nad skrzyżowaniem z trasą prowadzącą do mostu. Wiadukty zostały niedawno oddane - zatem czekamy na zmiany tras autobusów. Wprowadzenie zupełnie nowej linii wiązałoby się z koniecznością pokrycia kosztów jej funkcjonowania w 100%, a nie w 40% jak to ma miejsce obecnie. Nie mamy takich środków, gdyż w tej chwili komunikacja kosztuje nas już ok 5 mln zł rocznie.
Pytanie:
Witam, czy i ewentualnie gdzie można nabyć naklejkę na np. dół tablicy rejestracyjnej pojazdu (pasek) z hasłem promocyjnym "Legionowo porusza"? Jeśli nie ma takiej możliwości to może w ramach promocji miasta można zamówić i potem rozprowadzić? Takie naklejki ma już sporo miast i ładnie to wygląda.Pozdrawiam
(sławek, 18-09-2012)
Odpowiedź:
Panie Sławku, nie mamy ramek do tablic z napisem "Legionowo. Porusza!". W latach poprzednich mieliśmy ramki z herbem miasta i adresem www. W tym roku wyczerpaliśmy już budżet na gadżety promocyjne, rozważymy ich zamówienie w przyszłym roku. Jednocześnie informuję, że nie jest prowadzona sprzedaż naszych gadżetów promocyjnych.
Pytanie:
Panie Prezydencie, dziękuje za udzielenie odpowiedzi. Ale mam jeszcze jedno pytanie.. Z Pana wypowiedzi wywnioskowałam, że ul. Kujawska będzie w pewien sposób ulicą dojazdową/wyjazdową z tunelu. Czy w związku z tym planowana jest jakaś przebudowa ul? Panie Prezydencie, ową ul. dojeżdżają rodzice z dziećmi do szkoły (chyba nie muszę Panu mówić, jaki jest w tej chwili tutaj ruch), na ulicy znajduje się 5 warsztatów mechanicznych i 2 zakłady produkcyjne!!! Co Pan zamierza zrobić w kierunku abyśmy my mieszkańcy, jak również dzieci czuli się bezpiecznie?? Pozdrawiam
(Izabela, 17-09-2012)
Odpowiedź:
Pani Izabelo, ulica Kujawska będzie łączyła się jak każda inna ulica w mieście w mniej lub bardziej wygodny sposób z drogami o dużej przepustowości. Nie będzie natomiast stanowić głównego elementu układu komunikacyjnego miasta - pozostanie nadal lokalną ulicą. Na dzień dzisiejszy ulica posiada utwardzoną jezdnię i jednostronny chodnik, co dla zachowania minimum bezpieczeństwa w zupełności wystarczy. Problemem są oczywiście parkujące w pasie drogowym samochody. W przypadku narastających utrudnień rozważymy ograniczenie parkowania lub wprowadzenie jednokierunkowego ruchu. Priorytetem jest dla nas utwardzenie pozostałych ulic o nawierzchni gruntowej i dopiero w następnym etapie będziemy rozważać remonty dróg utwardzonych.
Pytanie:
DLACZEGO NA DWORCU PKP NIE MA ROZKŁADU JAZDY DARMOWEGO AUTOBUSU? CZY TO JEST JAKIŚ PROBLEM?
(Karol, 17-09-2012)
Odpowiedź:
Panie Karolu, rozkład tak często się zmienia, że najbardziej odpowiednim miejscem dla niego jest strona internetowa. Próby wieszania rozkładu na przystanku kończyły się jego zrywaniem. Postaramy się znaleźć odpowiednie miejsce, gdzie rozkład ten mógłby wisieć, do tego czasu zapraszam na stronę www.legionowo.pl, zakładka komunikacja lub do infomatu, ustawionego w pobliżu stacji.
Pytanie:
Czy Pan prezydent zapoznał się z obowiązującym w dniach 03.09-15.10.2012 r. rozkładem jazdy pociągów KM i SKM? w godzinach szczytu między godz 7 a 8 są tylko 3 pociągu do Warszawy Gdańskiej, przy czym między 7.11 a 7.43 jest pół godzinny odstęp. Poza tym, do pociągu odjeżdżającego o godz. 7.11 z Legionowa ciężko jest wsiąść, nie mówiąc już o niekomfortowej podróży. Może warto byłoby, jak w ubiegłym roku, wystosować prośbę do ZTM o przyłączenie jeszcze jednego składu pociągu, aby poprawić jakość jazdy. Pozdrawiam Emilia
(Emilia, 17-09-2012)
Odpowiedź:
Pani Emilio, rozkład pociągów uzależniony jest od wielu czynników, w tym przepustowości torów. Pierwszeństwo mają pociągi dalekobieżne, pociągi komunikacji lokalnej są na ostatnim miejscu. Pomiędzy godziną 7.00 a 8.00 do Warszawy odjeżdżają pociągi linii S9 o godz. 7.11, 7.52, KM o godz. 7.02, 7.43, 8.02 oraz pociąg linii S3C o godz. 7.37. Pociągów elf ZTM-u nie można łączyć, gdyż podwójne składy nie mieszczą się na stacji Choszczówka, elfy zamówione przez KM są mniejsze i dlatego jeżdżą czasami połączone 2 składy.
Pytanie:
Czy byłaby możliwość, żeby w wagonach SKM zamontować więcej miejsc do wieszania rowerów? Coraz więcej osób wiezie rowery do Warszawy, bo w ten sposób można ominąć korki. Czasami rano jedzie 10 - 15 osób z rowerami, a uchwytów do powieszenia rowerów jest tylko 4. Po dwa na końcach. Uchwyty lub specjalny stojak znacznie ułatwiłyby transport rowerów. Pozdrawiam Agata
(Agata, 14-09-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, miasto nie jest właścicielem wagonów SKM, jest nim ZTM lub nawet w przypadku niektórych PKP i są one dzierżawione przez ZTM. Zatem montaż uchwytów czy stojaków na rowerach nie leży w gestii miasta. Proszę zwrócić się z tą prośbą do przewoźnika.
Pytanie:
Właściciele działki, gdzie rzekomo prowadzony jest skup złomu wg mnie swoim zachowaniem i pracami jakie wykonuja na swojej działce pod wzgledem hałasu i uciążliwości nie odbiegają od pozostałych mieszkańców ul Senatorskiej np hałas koszenia trawy, odkurzaczy do liści czy mieszkańców pobliskich bloków wykonujących regularnie remonty na balkonach np. używanie szlifierek do późnych godzin w sobotę. Stwierdzam obiektywnie, że właściciel tej posesji dba o swoją wielodzietną rodzinę, jest uprzejmy i widać że stara się o prządek i przyjmuje wszelkie uwagi od Straży Miejskiej. To tak nie pytanie , ale moje stwierdzenie. Pozdrawiam.
(mieszkanka ul Senatorskiej, 14-09-2012)
Odpowiedź:
Dziękuję za przekazanie opinii.
Pytanie:
Panie Prezydencie,czy miasto mogloby wykonac ulotkę z lokalizacją sciezek roweroych oraz z naniesionymi miejscami wartymi obejrzenia? 2)czy ktos moglby od czasu do czasu pozamiatac sciezki rowerowe,oraz egzekwowac od kierowcow o nie parkownie na nich(okolice Arena Legionowo).
(Jarek, 14-09-2012)
Odpowiedź:
Panie Jarku, mapa ścieżek rowerowych na terenie powiatu została wydana i jest dostępna m.in. w Arenie Legionowo. Powiat Legionowski wydaje foldery z miejscami wartymi obejrzenia, gdyż jest ich zdecydowanie więcej na terenie powiatu niż samego Legionowa. Za utrzymanie czystości na ścieżkach rowerowych odpowiada zarządca terenu. Straż Miejska kontroluje prawidłowość poruszania się po ścieżkach i reaguje na sygnały o nieprawidłowym parkowaniu. Poproszę Komendanta Straży o dodatkowe kontrole w tym rejonie, zwrócę się także do zarządcy drogi - Starosty Legionowskiego o jej oczyszczenie.
Pytanie:
Podaję przykład z sąsiedniej gminy. http://www.gpn.nieporet.pl/pliki/dokumenty/Regulamin_rekrutacji_dzieci%20do%20przedszkola.pdf Wśród kryteriów dodatkowych mamy: Dziecko mające dwoje i więcej rodzeństwa w wieku poniżej 14 lat. Dlaczego tam można a u nas nie? "Pytanie: Szanowny Panie Prezydencie, Mam pytanie dotyczące karty dużej rodziny. Czy oprócz 30% zniżki w opłatach za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim i świadczenia udzielane w publicznych przedszkolach takie rodziny będą miały również pierwszeństwo przy przyjęciu dzieci do tych instytucji? Pozdrawiam (Adam, 07-09-2012) Odpowiedź: Szanowny Panie, zasady pierwszeństwa przyjęć regulują przepisy nadrzędne - rekrutacja odbywa się na podstawie rozporządzenia MEN W sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz.U. z 2001 Nr 61 poz. 624) oraz rozporządzenia MEN W sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz.U. z 2004r Nr 26 poz. 232, zgodnie z którymi Rekrutacja dzieci do przedszkola odbywa się w oparciu o zasadę powszechnej dostępności: a/ przy przyjmowaniu do przedszkola w pierwszej kolejności przyjmowane są: - dzieci w wieku 6 i 5 lat odbywające roczne przygotowanie przedszkolne, - dzieci matek lub ojców samotnie je wychowujących, - dzieci matek lub ojców , wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów, - dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych, - dzieci ze wskazaniami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, - dzieci obojga rodziców pracujących, - dzieci, które uczęszczały do przedszkola dotychczas i ich rodzeństwo. Nie ma w tym katalogu rodzin wielodzietnych."
(Adam, 14-09-2012)
Odpowiedź:
Panie Adamie nie napisaliśmy, że się nie da. Obecnie analizujemy możliwość dodania kryterium o rodzinach wielodzietnych poniżej kryteriów wymienionych w rozporządzeniu MEN. Proszę pamiętać, że prace nad Kartą Dużej Rodziny trwają i wejdzie ona w życie dopiero w 2013 r. Oczywiście dziękujemy za uwagi, właśnie dlatego prosimy Mieszkańców o przesyłanie sugestii, gdyż teraz jest jeszcze czas na modyfikację Karty.
Pytanie:
Dlaczego o tak ważnej kwestii, jak przenisienie zerówek do szkół na stronie nic nie można przeczytać? Skąd w ogóle taka decyzja? moż ezamiast tyle wydawać na reklamę swoich poczynań to przeznaczyc to na edukację. Argument, który z pewnością padnie, że zwolnia się miejsca dla dzieci młodszych chyba nie jest trafiony, bo trzeba szukac innych rozwiązań a nie rzucac dzieci taj\k małe do nieprzygotowanych szkół. Pan Prezydent zadrożny był na rozpoczęciu roku w 3 to sam mógł ocenić rewelacyjna logistykę tego wydarzenia. smutne,, ze tak rozwijające się misato planuje tak beznadziejne rozwiązania.
( Rodzic, 14-09-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Rodzicu, kwestia zerówek w szkołach dotyczy tylko rodziców obecnych 5-latków, a nie wszystkich mieszkańców, dlatego informowani są o tym rodzice bezpośrednio na zebraniach w przedszkolach, a nie za pomocą strony internetowej. Taka forma jest zdecydowanie bardziej skuteczna. Zapewne nie wie Pan również, że 60% obecnych 6-latków uczęszcza do szkół, więc tak naprawdę jest to zmiana organizacyjna. Gmina ma obowiązek zapewnić przygotowanie przedszkolne dla dzieci 5 i 6-letnich. W przyszłym roku dzieci 5-letnie będą mogły kontynuować naukę w przedszkolach lub uczęszczać do "zerówek" w szkołach, dzieci 6-letnie - odbywać przygotowanie przedszkolne w szkolnych "zerówkach" lub rozpocząć naukę w klasie I. Klasa zerowa w szkole i przedszkolu praktycznie się nie różni - sale są tak samo przygotowane i dostosowane do potrzeb mniejszych dzieci, kadra przeszkolona i doświadczona, place zabaw znajdują się zarówno wewnątrz szkoły jak i na zewnątrz. Wszystkie nasze szkoły są już przygotowane, a w roku szkolnym 2014/15 dzieci 6-letnie w całej Polsce rozpoczną naukę w I klasach szkół podstawowych. My zdecydowaliśmy się zwolnić miejsce dla dzieci 3- i 4-letnich i przenieść dzieci 6-letnie do szkół, dając im możliwość wyboru pomiędzy "zerówką" a klasą I. Chcemy również uniknąć tłoku, który powstanie w klasach pierwszych we wrześniu 2014 r. Nie zgadzam się z zarzutem wydawania pieniędzy na reklamę - niby w jaki sposób się reklamujemy? Zapewniam za to, że nakłady na edukację stanowią ogromną część naszego budżetu - na oświatę i wychowanie w tegorocznym budżecie przeznaczyliśmy 61 mln zł, w tym na przedszkola i oddziały przedszkolne - ponad 20 mln zł. Co do otwarcia roku szkolnego w ZS 3 - w szkole trwał jeszcze remont i to właśnie prace, a nie sugerowane przez Pana braki lokalowe, wpłynęły na organizację tej uroczystości. O tym, gdzie się ona odbędzie zadecydował dyrektor szkoły, Prezydent Zadrożny, gdyby to od niego zależało, zorganizowałby otwarcie w klasach lub na boisku szkolnym.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468