Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam, jeśli Gmina zarządza przedszkolami w Legionowie , to jakie są kryteria przyjmowania dzieci do tychże przedszkoli. W żadnym z przedszkoli publicznych nie uzyskałem odpowiedzi na postawione pytanie.
(Szymon, 20-08-2012)
Odpowiedź:
Zasady przyjęć dzieci do miejskich placówek znajdują się na stronach internetowych WSZYSTKICH przedszkoli, odpowiedzi na to pytanie udzieli Panu także każda placówka. Rekrutacja odbywa się na podstawie rozporządzenia MEN W sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz.U. z 2001 Nr 61 poz. 624) oraz rozporządzenia MEN W sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz.U. z 2004r Nr 26 poz. 232, zgodnie z którymi Rekrutacja dzieci do przedszkola odbywa się w oparciu o zasadę powszechnej dostępności: a/ przy przyjmowaniu do przedszkola w pierwszej kolejności przyjmowane są: - dzieci w wieku 6 i 5 lat odbywające roczne przygotowanie przedszkolne, - dzieci matek lub ojców samotnie je wychowujących, - dzieci matek lub ojców , wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów, - dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych, - dzieci ze wskazaniami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, - dzieci obojga rodziców pracujących, - dzieci, które uczęszczały do przedszkola dotychczas i ich rodzeństwo.
Pytanie:
Panie Prezydencie, kiedy miasto zadba o rowerzystów. Niestety aby przedostać się z centrum na osiedle Piaski trzeba pokonać kilkadziesiąt schodów w dół i kilkadziesiąt w górę idąc tunelem pod torami. Windy zwykle są nieczynne a jak juz działaja to jest zakaz przewozu nimi rowerów. Niestety schody nie mają nawet paska do zjazdu i wjazdu po schodach, więc kilkadziesiąt osób codziennie nosi swoje rowery (często z zakupami), wózki z dziećmi przez te koszmarne schody. Jak długo mieszkańcy muszą się użerać z niekompetencją projektantów i budowniczych. Czy nikt nie przewidział, że ktoś może chcieć dostać się do pociągu rowerem? To po co reklamują się KM, że przewóz roweru "gratis"? Jaki gratis, chyba garb gratis.
(Dorota, 20-08-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, chciałbym podkreślić, że właścicielem obiektu nie jest urząd, lecz PKP. Właściciel terenu odpowiada zarówno za projekt, wybudowanie obiektu oraz ewentualne w nim zmiany. Możliwość zamontowania pochylni dla wózków i rowerów regulują przepisy budowlane. Obiekt musi być dostępny dla osób niepełnosprawnych, oraz zgodny z przepisami, w przeciwnym razie PKP nie otrzymałby pozwolenia na jego budowę i użytkowanie. Można to zapewnić poprzez wybudowanie wind lub pochylni o szerokości 1,2 m i kącie nachylenia nie przekraczającym 6 %, posiadającej obustronne poręcze. Przeszkodą ograniczającą możliwość stosowania podjazdów jest konieczność zapewnienia niewielkich spadków. Łatwo obliczyć, że przy różnicy wysokości 5 m podjazd powinien mieć 83 m długości. Tak długie podjazdy muszą być dodatkowo zaopatrzone w spoczniki o wymiarach 1,5 x 1,5 m co jeszcze zwiększa długość podjazdu. Przy dysponowaniu odpowiednim terenem można wybudować podjazd w kształcie labiryntu po obu stronach tunelu i włączyć go do przejścia podziemnego. Takiego rozwiązania nie można jednak było zastosować przy wjazdach na nasze perony. Po wybudowaniu Centrum Komunikacyjnego przebudowane zostanie przejście od strony osiedla Piaski i tam powstanie pochylnia dla rowerów i wózków, bez zmian pozostaną jednak wejścia na perony oraz wyjście od ul. Piłsudskiego. Dla osób nie korzystających z pociągów, lecz pragnących przedostać się na drugą stronę torów najwygodniejszą opcją jest znajdujący się nieopodal wiadukt.
Pytanie:
Proszę mi jeszcze udzielić informacji odnośnie przejścia podziemnego na PKP przystanek kiedy jest planowany termin zakończenia prac? Czy Al. Róż będzie obwodnicą Legionowa? Jeśli tak to kiedy może nastąpić robienie tej drogi i kiedy może być termin zakończenia?
(Wiktror, 20-08-2012)
Odpowiedź:
Panie Wiktorze, zakładam, że pisząc o przejściu podziemnym na PKP Przystanek mówi Pan o budowanym przez PKP tunelu. Nie jest to inwestycja miasta, wszelkie pytania należy kierować do inwestora - spółki PKP PLK. Al. Róż nie będzie obwodnicą miasta.
Pytanie:
Panie Prezydencie. Dlaczego przez całe lato w parku obok Urzędu Miejskiego jesteśmy zmuszeni słuchać w godzinach nocnych imprez pijackich i burd? Dlaczego co noc policja przyjeżdża dopiero na wyraźną prośbę mieszkańców z sąsiednich bloków? Dlaczego Straż Miejska nie patronuje regularnie tego stałego miejsca pijackich imprez w godzinach wieczornych? Dlaczego nie są wykorzystywane kamery które zostały zakupione i zamontowane za pieniądze podatników? Dlaczego tak nie skutecznie jest utrzymywany porządek w okolicach tego parku w godzinach wieczornych, akurat za ścianą pańskiego miejsca pracy? Może należy wreszcie wykonać jakieś PORUSZENIE głów które za to odpowiadają? A może legionowskie służby oczekują że mieszkańcy będą sami zaprowadzać porządek?? Być może oczekujecie że powstanie taka postać jak Strażnik Legionowa?? Być może czekacie że zrobi się zimno i pijackie imprezy przeniosą się do mieszkań? Jak na razie utrzymanie porządku publicznego w tym miejscu to żenada.
(Zbigniew, 20-08-2012)
Odpowiedź:
Panie Zbigniewie, kamery monitoringu nie obejmują zasięgiem parku za Ratuszem. Straż Miejska nie pracuje w godzinach nocnych. Przypadki zakłócania ciszy nocnej i spożywania alkoholu w miejscu publicznym należy zgłaszać Policji pod numerem 997, a wszelkie uwagi dotyczące pracy Policji proszę kierować do Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie.
Pytanie:
Witam panie Prezydencie mam pytanie czy sa jakies plany na budowe szpitala w legionowie?? bo nie ukrywajmy jest potrzebny na terenie naszego powiatu. prosze o odpowiedz
( Mariusz, 20-08-2012)
Odpowiedź:
Panie Mariuszu, Wszyscy wiemy, że mieszkańcy Legionowa i całego powiatu potrzebują szpitala. Jest to jednak niezwykle kosztowna inwestycja, nie tylko sama budowa, lecz przede wszystkim koszty jego utrzymania znacznie przewyższają możliwości samorządu, a jak pokazał przykład Szpitala Onkologicznego w Wieliszewie, nie ma gwarancji na kontrakt placówki z NFZ. Budowa szpitala to zadanie na szczeblu powiatu, lecz władze Legionowa w pełni wspierają Starostę w tym zakresie.
Pytanie:
Panie Prezydencie bardzo dziękuję za ławkę i wiatę przy ul. Sobieskiego i Warszawskiej. Pozdrawiam Jagoda.
(Jagoda, 20-08-2012)
Odpowiedź:
Bardzo proszę. Pozdrawiam
Pytanie:
Witam panie prezydencie,nie wiem do kogo należy bezpłatny bus przewożący pasażerów z Grudzi i oś.Piaski do Legionowa.Jeżdżę tym busem bardzo często ale zachowanie jednego z kierowców jeżdżącego od nie dawna jest po prostu chamskie nie jest to jednorazowy incydent ,ale codzienne zachowanie pana kierowcy przytoczę tylko jedną datę 18.08.br.pozostali kierowcy są bardzo uprzejmi i grzeczni i oby takich było więcej.
(Ewa, 20-08-2012)
Odpowiedź:
Pani Ewo, komunikacja Grudzie - Centrum realizowana jest na zlecenie miasta. Przekazałem Pani maila wydziałowi odpowiedzialnemu za nadzór nad realizacją umowy z prośbą o sprawdzenie sytuacji.
Pytanie:
Przeczytałam odpowiedź w sprawie budowy ul. Listopadowej. Śmiech mnie ogarnął. Chyba Pan nie wie co Pana urzędnicy odpisują ludziom na pytania, które sa dla nich niewygodne.
(Joanna, 20-08-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, przebudowa ulicy Listopadowej nie jest niewygodnym dla nas tematem. W tej chwili w pobliżu ulicy trwają prace przy budowie systemu odprowadzania wód, co wiąże się z koniecznością przejazdu ciężkiego sprzętu. Przebudowa ulicy będzie możliwa po zakończeniu tych prac, lecz ponieważ lista inwestycji zaproponowanych do realizacji w 2013 roku jest długa, nie jesteśmy w stanie w tej chwili powiedzieć, czy ul. Listopadowa zostanie wpisana do planu inwestycji przeznaczonych do realizacji w przyszłorocznym budżecie.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, my mieszkańcy osiedla Piaski mamy już serdecznie dosyć tych burd pijaczków, szczególnie z piątku na soboty między naszymi blokami, na klombach, ławeczkach i w Pańskim Parku a Policji ciągle nie widać!!! Ponadto wszyscy wiedzą jak łatwo tam kupić narkotyki a Policja o tym nic nie wie. Poniżej przytaczam artykuł, który może pomoże wzmocnić kasę miasta. Z wyrazami szacunku Członek Rady Mieszkańców "Nawet 500 zł może cię kosztować małe piwo pod chmurką. "Rzeczpospolita" zwraca uwagę, że służby porządkowe są coraz bardziej rygorystyczne wobec spożywający chpublicznie alkohol. Aż o 25 proc. w zeszłym roku wzrosła liczba wykroczeń związanych z piciem alkoholu w niedozwolonych miejscach. W Warszawie policja i straż miejska interweniowały aż 61 359 razy. To o 40 proc. więcej niż przed rokiem. W Poznaniu funkcjonariusze musieli reagować 4 tys. razy, dwa razy częściej w stosunku do poprzedniego okresu. - Powody są dwa. Po pierwsze, zmiana prawa, która pozwala na karanie już za samo usiłowanie picia alkoholu w niedozwolonych miejscach. Po drugie - monitoring, dzięki któremu łatwiej jest udowodnić popełnienie wykroczenia. Ponadto coraz częściej o interwencję proszą mieszkańcy - mówi dla "Rzeczpospolitej" PrzemysławPiwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Poznaniu."
(Mirosław, 16-08-2012)
Odpowiedź:
Panie Mirosławie, Straż Miejska reaguje na wszelkie przypadki spożywania alkoholu w miejscach publicznych, strażnicy jednak nie mogą być ciągle obecni na jednym osiedlu - w przypadku zauważenia osób spożywających alkohol proszę o telefon pod numer 986. Co do "burd" oraz incydentów sprzedaży narkotyków - proszę powiadamiać o tym Policję pod numerem 997. Pragnę podkreślić, że Park Kościuszkowców powstał na wyraźną prośbę mieszkańców osiedla. Chciałbym także zauważyć, że podległa mi Straż Miejska pracuje w godzinach 7.00 - 23.00, natomiast Policja jest niezależna od władz miasta i wszelkie uwagi należy kierować do Komendanta Powiatowego pod numerem telefonu 22 774-37-94 email: legionowo@policja.waw.pl
Pytanie:
Witam po raz kolejny, pisałam pod koniec lipca, a odpowiedzi brak. Czy postaną postawione śmietniki lub śmietniki na odchody psów na odcinku spacerów wielu osób z psami ? Jest to od Willi "Kazinek" ul. Warszawska do Sklepu Tesco. Na tym odcinku jest tylko jeden śmietnik, ale chyba nikt nie lubi chodzić z odchodami zwierząt. Mam nadzieje że zrobicie z tym coś. Z poważeniem Ilona
(Ilona, 16-08-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, poprzednie pytanie zadała Pani pod imieniem "Olga", odpowiedź została udzielona 26 lipca i jest widoczna na stronie. Zachęcam do korzystania z wyszukiwarki. jej treść: Witam, jestem strasznie oburzona tym że braknie w naszym mieście śmietników. Gdy wychodzę z psem na spacer to nie mam ochoty nosić ze tego co on zrobił, chyba wiadomo o co chodzi. Od Willi "Kazinek: do Tesco jest tylko jeden śmietnik ! Mam mojemu piesku powiedzieć żeby załatwiał się przy sklepie Polo bo tam jest tylko śmietnik. Mówicie aby właściciel sprzątał po pupilach a sami nie jesteście fer. Czy będą w tym miejscu chodziarz trzy jeszcze śmietniki ? (Olga, 26-07-2012) Odpowiedź: Szanowna Pani, opisywany teren zarządzany jest przez GDDKiA i tam należałoby kierować swoje uwagi. Z poważaniem Referat Marketingu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458