Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Dzień dobry , mam pytanko kiedy się pojawią na nowo po zimie "wodopoje" na przeciwko ratusza ?
(Jan, 30-04-2012)
Odpowiedź:
Panie Janie, dystrybutory wody, tzw. "wodopoje" zaczną funkcjonować dzisiaj, 30 kwietnia. Pozdrawiam
Pytanie:
Jakie działania są realizowane na terenia Legionowa w ramach programu "Razem bezpieczniej"
(Kamil , 30-04-2012)
Odpowiedź:
Panie Kamilu, Legionowo nie tylko od początku bierze czynny udział w rządowym programie "Razem bezpieczniej", lecz działania mające na celu poprawienie bezpieczeństwa zaczęły się w naszym mieście w 2005 roku, dwa lata przed oficjalnym rozpoczęciem akcji. Każdego roku program poprawy bezpieczeństwa obejmuje 7 tysięcy legionowskich dzieci i młodzieży. Legionowo aż cztery razy sięgnęło po środki z tego rządowego programu – w 2008 roku pozyskaliśmy 50 tys. zł, rok później blisko 80 tys., w latach 2010 i 2011 miasto otrzymało maksymalną kwotę 100 tys. zł. W 2012 roku nie otrzymaliśmy dofinansowania i dlatego nasz program poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży realizowany będzie na nieco mniejszą skalę, z własnych środków. W maju i czerwcu planowane są spotkania w przedszkolach ze Strażą Miejską, przybliżające dzieciom pracę tej formacji mundurowej oraz uczące bezpieczeństwa na drodze. 26 maja planowany jest piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Straż Miejska zapewni, w ramach programu Razem Bezpieczniej, przegląd stanu technicznego rowerów, zorganizuje liczne konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży (breloczki odblaskowe w kształcie piłki nożnej, książeczki, kolorowanki, gry planszowe). Na życzenie szkół organizowane są spotkania z dziećmi i młodzieżą na tematy, którymi w danej chwili zainteresowane są szkoły, np. bezpieczeństwo w sieci, przemoc rówieśnicza, bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pozdrawiam
Pytanie:
Czy będzie basen i kiedy
karol
panie prezydencie czy w legionowie w najblizszym czasie bedzie buowany aquapark
marcin

(karol, marcin, 30-04-2012)
Odpowiedź:
Panie Karolu, tak jak pisałem wcześniej w kilku odpowiedziach na temat aquaparku - inwestycja jest w sferze planów. Wszyscy chcemy aby w Legionowie powstał aquapark, lecz w obecnej sytuacji, bez partnera lub środków zewnętrznych nie mogę nawet podać terminu realizacji takiej inwestycji. Natomiast inwestor budujący galerię handlową na prośbę miasta zaplanował na terenie obiektu mały basen do nauki pływania. Inwestycja zakończy się pod koniec 2014 r.
Pytanie:
Ostatnio byłem świadkiem, jak w sklepie, na Przystanku, obsługa odmówiła przyjęcia zapłaty za drobne zakupy, gdy klient miał końcówkę potrzebnej kwoty wyłącznie żółtymi monetami (groszami). Czy to jest praktyka dopuszczalna, że w Legionowie są sklepy, które odmawiają przyjęcia groszy? Nie każdego stać, aby przy każdych zakupach płacić nowymi banknotami. Do kogo można poskarżyć się w tej sprawie?
(Włodzimierz , 30-04-2012)
Odpowiedź:
Panie Włodzimierzu, osobą która może zareagować na opisaną przez Pana sytuację jest właściciel sklepu, któremu powinien Pan zgłosić swoje uwagi. Może Pan także zwrócić się do Powiatowego Rzecznika Konsumentów pod numerem telefonu 22 7640 124 lub poprzez e-mail: rzecznik@powiat-legionowski.pl.
Pytanie:
DZIEŃ DOBRY PANIE PREZYDENCIE. TRAFIŁEM DZIŚ PRZYPADKOWO NA RECENZJE SPOTKANIA Z PRZEDSIĘBIORCAMI LEGIONOWSKIMI. UWAŻAM ŻE TO BARDZO FAJNY TEMAT, A NISKA FREKWENCJA WYNIKA ZAPEWNE ZE SŁABEJ INFORMACJI O W/W PRZEDSIĘWZIĘCIU(PROWADZĘ BIZNES 100M. OD RATUSZA I NIC O SPOTKANIU NIE WIEDZIAŁEM). PROSZĘ O INF. O KOLEJNYCH ROZMOWACH, CHĘTNIE WEZMĘ W NICH UDZIAŁ. PRZY OKAZJI NASUWA MI SIĘ PYTANIE, CZY MIASTO JEST W STANIE POMÓC PRALNI LEGIONOWSKIEJ W ZDOBYCIU KONTRAKTU NA OPIERANIE REPREZENTACJI GREKÓW W CZASIE EURO 2012??? POZDRAWIAM LESZEK DZIĘGIELEWSKI WWW.PRALNIA-LAGUNA.PL
(Leszek , 30-04-2012)
Odpowiedź:
Panie Leszku, o spotkaniu infmowaliśmy na naszej stronie internetowej, na portalach społecznościowych, w mediach, na ulotkach i plakatach. Naprawdę ciężko znaleźć jeszcze inną metodę dotarcia do naszych mieszkańców. W przyszłości zapraszam do odwiedzania naszej strony internetowej www.legionowo.pl. Reprezentacja Grecji mieszkać będzie w Hotelu Warszawianka i to ten hotel obsługiwać będzie piłkarzy w zakresie tych usług.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, czy na ostatniej Sesji Rady Miasta byla poruszana kwestia dokonczenia w tym roku budowy Parku na Placu Kosciuszki? Pozdrawiam, Dawid
(Dawid , 30-04-2012)
Odpowiedź:
Panie Dawidzie, podczas ostatniej sesji radni uchwalili zmianę budżetu w której wprowadzono dotację celową dla Komunalnego Zakładu Budżetowego z przeznaczeniem na dofinansowanie budowy placu zabaw w parku na placu im.T.Kościuszki
Pytanie:
Panie Prezydencie, jak długo będzie straszył blok B ulicy Suwalnej? To psuje wizerunek calego osiedla, które zmodernizowane z pieniędzy Unijnych wyglada ciut lepiej. Niestety ten "rodzynek" jest od dawna zaniedbywany i nie słuchać nic o jego remoncie, takim jak przeprowadzono na bloku A.
(Katarzyna , 30-04-2012)
Odpowiedź:
Pani Katarzyno, w tym roku przeprowadzana jest wymiana instalacji wodno - kanalizacyjnych. Jest to bardzo kosztowna inwestycja o wartości przeszło 300 tys. zł. Termomodernizacja bloku odbędzie się w kolejnych latach, KZB opracowuje właśnie plan prac, dotyczących zasobów komunalnych miasta, na najbliższych 5 lat. Pozdrawiam
Pytanie:
W odpowiedzi na moje pytanie dotyczące planów biblioteki w Legionowie cytowałem Pańską wypowiedź z Echa Legionowo. Tu jeszcze raz fragment: „W czasie omawiania uchwały podczas sesji padła również propozycja zorganizowania filii biblioteki na osiedlu Sobieskiego. Z taką inicjatywą wystąpiła na piśmie rada tamtejszego osiedla. Prezydent zastanawia się jednak, czy to dobry pomysł. - Robimy jedną supernowoczesną bibliotekę czy małe filie? W marcu będę miał propozycję, jak zrealizować ten pomysł - mówił prezydent Roman Smogorzewski.” Moje pytanie brzmiało: Panie prezydencie dziś jest 31 marca proszę o wskazanie miejsca gdzie jest pańska obiecana propozycja? Chętnie się z nią zapoznam, bo póki moje dzieci mają obowiązek szkolny w tym państwie to jestem zainteresowany dlaczego nie można przenieść biblioteki skoro rada Osiedla ją chce i nie zrobić więcej miejsca dla szkoły. Przecież reaktywacja tej szkoły to wasz pomysł (owszem słuszny) ale w przeprowadzaniu bubel. Od Broniewskiego na Osiedle Sobieskiego nie jest aż tak daleko więc o co to halo! W odpowiedzi skupił się Pan wyłącznie na temacie szkoły więc pytam jeszcze raz (krócej może będzie łatwiej Panu ogarnąć i wskaże mi Pan gdzie można poznać szczegóły tej tajemnicy). zatem moje pytania brzmią: 1. Panie prezydencie dziś jest 18 kwietnia proszę o wskazanie miejsca gdzie można znaleźć pańską obiecaną propozycję? 2. Robimy jedną supernowoczesną bibliotekę czy małe filie? Chętnie się z zapoznam z Pana wizjami bo żywo jestem tym zainteresowany.
(Andrzej, 26-04-2012)
Odpowiedź:
Panie Andrzeju, w mojej odpowiedzi poinfomowałem Pana, że owszem, mieszkańcy os. Sobieskiego chcą filii Biblioteki, a nie przeniesienia na to osiedle całej placówki. Miasto nie posiada na terenie tego osiedla lokalu odpowiedniego na utworzenie filii, nie mówiąc już o całej placówce. Nie jest naszą intencją tworzenie wielu małych filii lecz jednej dużej placówki. Nasze miasto położone jestr na stosunkowo niewielkiej powierzchni, jest dobrze skomunikowane wewnętrznie za pomocą zarówno autobusów bezpłatnych, jaki i linii ZTM. Dlatego uważam, że powinniśmy mieć jedną, supernowoczesną Bibliotekę. Propozycją nowej lokalizacji dla tej placówki jest teren u zbiegu ulic Mickiewicza, Jagiellońskiej i Kazimierza Wielkiego. O tej propozycji może Pan przeczytać na stronie http://www.legionowo.pl/pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci;kategoria-wszystkie;id-3522.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, uprzejmie proszę o odpowiedź na następujące pytania: 1. Dlaczego nie ma bezpłatnego autobusu dowozowego do linii S9 kierowanego przez ul. Gen. B.Roi? 2. Czy zamierza Pan podjąć w tym celu jakieś działania?
(Hubert, 26-04-2012)
Odpowiedź:
Panie Hubercie, bezpłatny autobus dowozowy uruchomiliśmy z Przystanku po tym, jak znacznie pogorszyła się liczba połączeń kolejowych z tej stacji po uruchomieniu linii S-9. Miała to być rekompensata za zmniejszenie liczby pociągów KM odjeżdżających z tej stacji. Obecnie uruchomiliśmy także autobus dowożący mieszkańców Grudzi do centrum miasta, ponieważ ta dzielnica nie posiada żadnego dojazdu. Osiedle Nowy Bukowiec od zawsze znajdowało się na peryferiach miasta i w zamian za ciszę i spokój jego mieszkańcy są bardziej oddaleni od sklepów i stacji PKP. W pobliżu znajduje się przystanek linii autobusowej ZTM. W chwili obecnej nie mam w planach uruchomienia linii dowozowej z tego osiedla.
Pytanie:
Pani Rzecznik, proszę się zapoznać z uzasadnieniem projektu uchwały RM dotyczącej utworzenia Zespołu Szkół Nr 3 z roku 2009. Wyraźnie jest napisane, że w roku 2012/13 biblioteka zostanie wyprowadzona z budynku szkoły. Dziwi więc i przeraża jednocześnie podany w ostatniej odpowiedzi termin 2014/2015 cyt.: „Jak już pisaliśmy, nastąpi to w roku szkolnym 2014/2015. Rzecznik Prasowy UM”. Skąd wynika ta zmiana? – proszę o odpowiedź. Jeśli nie wiecie Państwo, jak poradzić sobie z problemem stworzenia godnych warunków do nauki dla ok. setki dzieci, to nie siejcie wśród nas rodziców propagandy, nakłaniającej do posyłania naszych dzieci do „cudownej szkoły nr 3”. Być może ostatnie miejsce „trójki” w rankingach legionowskich szkół gimnazjalnych wynika z nieumiejętnego zarządzania tą placówką zarówno w sferze naukowo-dydaktycznej jak i organizacyjnej – czego obecnie doświadczamy. Jeżeli mamy posłać nasze dzieci do tej w łaśnie szkoły– to mamy prawo wiedzieć jak Pan Prezydent i Pani dyrektor wyobrażają sobie naukę w takich warunkach i czego mamy spodziewać się we wrześniu.
(Rodzice z SP3, 26-04-2012)
Odpowiedź:
Szanowni Państwo, Żeby wyprowadzić Bibliotekę z budynku szkoły musimy mieć odpowiedni lokal. Wiąże się to z nakładami finansowymi. Obecnie planujemy wyprowadzenie Biblioteki w roku szkolnym 2014/2015. O warunkach w jakich będą uczyły się dzieci pisaliśmy Państwu wielokrotnie, jednocześnie informując, że szczegóły można uzyskać od dyrektora placówki.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416