Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Ja w sprawie pasów dla pieszych przez ul.Strużańską na wysokości drogi wodociągowej. Informował Pan na wiosnę że muszą zaistnieć warunki atmosferyczne ażeby możan je wymalować. Mamy już lato a pasów nie ma. Czekamy, mieszkańcy dzielnicy Budowiec C, na obiecane przejście.
(Józef, 03-09-2012)
Odpowiedź:
Ulica Strużańska jest drogą wojewódzką, co oznacza, że wszystkie, najmniejsze nawet zmiany, musimy uzgadniać nie tylko z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, ale też Urzędem Marszałkowskim. Aby wyznaczyć przejście dla pieszych, musi zostać przeniesiona zatoka przystankowa. Wymaga to zmiany projektu stałej organizacji ruchu, którego otrzymanie to kolejnych kilka miesięcy. Po otrzymaniu tego projektu stracił ważność czasowy projekt organizacji na czas budowy, o który musieliśmy ponownie wystąpić. W tej chwili otrzymaliśmy już wszystkie niezbędne dokumenty, ale nadal nie możemy podać wiążącego terminu, gdyż musimy zgodnie z przepisami wyłonić wykonawcę robót i wprowadzić go na budowę (na co także musimy mieć zgodę MZDW). Po przeniesieniu zatoki zostaną wymalowane pasy.
Pytanie:
Skup złomu Senatorska cd Szanowny Panie nie wiem skąd ma Pan te informacje o kontrolach i porządku na opisywanej działce, ale z informacji jakie uzyskałem od Straży Miejskiej 30 lipca nie było żadnej kontroli ponieważ 31 lipca Dyżurny przekazał mi taką informację sprawdzając wszystkie rejestry interwencji, ponieważ faktem jest że 30 prosiłem o interwencję i dzwoniłem dowiedzieć się o wynik kontroli. Jeżeli nie ma tam śladu prowadzenia działalności i jest porządek to już na 100 % jestem pewien, że nie było tam żadnych kontroli. Chyba, że przyjeżdżają jak wszystko jest wywiezione po uprzednim kontakcie z właścicielem nieruchomości. A jak mieszkańcy informują że coś się dzieje to oni nie mają czasu na takie bzdety.Faktem jest że panuje tam większy porządek niż 2 miesiące temu, ale cały czas skup funkcjonuje! TO JAK FUNKCJONUJE NASZA STRAŻ MIEJSKA TO KPINA Z NAS MIESZKAŃCÓW dzwonię i proszę o interwencję, a oni mają to gdzieś. Proszę po raz kolejny o informację czy prowadzone jest postępowanie sądowe w tej sprawie !
(Jakub, 03-09-2012)
Odpowiedź:
Panie Jakubie, Straż Miejska w Legionowie od stycznia br. systematycznie dokonuje kontroli zarówno porządku na posesji, jak i prowadzenia działalności bez zezwolenia. Wszystkie kontrole są udokumentowane w aktach sprawy, do których dyżurny nie ma bezpośredniego dostępu. Strażnicy miejscy ukarali właściciela skupu łącznie czterema mandatami karnymi. Ponadto za wcześniejsze prowadzenie skupu bez zezwolenia została na niego nałożona grzywna przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska z Ciechanowa. Według naszych informacji tej chwili na posesji nie jest prowadzona działalność.
Pytanie:
Witam serdecznie, czy istnieje możliwość wybudowania kolejnych stojaków rowerowych przy dworcu pkp? W chwili obecnej znajduje się tam jeden zadaszony stojak, który praktycznie w ciągu kilkunastu porannych minut zostaje zajęty, nieraz okolo 6-6.30 nie ma już wolnych miejsc. Czy Ratusz ma w planach dostawienie kolejnych stojaków? Z pewnoscia duzo ludzi bedzie zainteresowanych przesiadka z samochodow czy autobusow na rowery, by dojechac do kolejki SKM, kiedy bedzie mozliwosc pozostawienia ich w bezpiecznej i zadaszonej wiacie. pozdrawiam, tomek
(Tomek, 03-09-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, nowe miejsca postojowe dla rowerów powstaną w ramach inwestycji Centrum Komunikacyjne, którego realizację planujemy rozpocząć jeszcze w tym roku. Oprócz miejsc dla rowerów powstanie także blisko 800 miejsc postojowych w parkingu wielopoziomowym dla samochodów osobowych.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie mam 2 pytania: 1) czy na terenie Legionowa są wyznaczone jakieś kontenery gdzie można oddać odzież dla osób potrzebujących? 2) gdzie na terenie Legionowa można oddać zepsuty sprzęt elektroniczny??? bo z tego co mi wiadomo to takiego sprzętu nie można wyrzucać do śmieci Pozdrawiam...
(Agnieszka, 03-09-2012)
Odpowiedź:
Pani Agnieszko, zakończyliśmy współpracę z poprzednim operatorem kontenerów na odzież używaną z powodu ich nieopróżniania i niesprzątania porozrzucanej odzieży wokół pojemników. Na terenie miasta znajdują się nowe pojemniki, lecz w innych lokalizacjach. Na terenach należących do miasta stoją cztery kontenery. Pozostałe pojemniki ustawione są na terenie spółdzielni mieszkaniowej,Dokładna lokalizacja wszystkich kontenerów to: Osiedle Batorego - ul. Jagiellońska 4 Osiedle przy ul. B. Roi Stadion Miejski ul. Parkowa ul. Jagiellońska 15 ul. Jagiellońska 21 bl. 25 ul. Kazimierza Wielkiego 31 bl. 21 pętla przy ul. Sowińskiego ul. Krasińskiego 75 bl. 36 Al. 3 Maja (przy aptece) ul. Królowej Jadwigi przy bl. 25 ul. Sowińskiego (na tyłach d. Anatu) przy Żłobku Miejskim ul. Słowackiego róg Mrugacza ul. Norwida 11 bl. 47 ul. Marysieńki 3 bl. 17 ul. Husarska 9 bl. 107 ul. Husarska 29 bl. 117 ul. Hetmańska 5 bl. 310 ul. Wilanowska 5 bl. 502 ul. Leśna 10 bl. 408 ul. Rycerska 1 Al. Sybiraków róg ul. Zegrzyńskiej Os. Piaski przy bl. 35 Al. Sybiraków przy Zespole Szkół Al. Sybiraków przy bl. 67 Os. Piaski przy bl. 23 Os. Piaski przy bl. 75 ul. Piaskowa 5 ul. Piaskowa (osiedle policyjne) ul. Suwalna H ul. Suwalna D pętla autobusowa Plac Kościuszki ul. Siwińskiego 9 bl. 46 ul. Mickiewicza 35 bl. 9 ul. Norwida róg Wysockiego ul. Olszankowa C Zbiórki elektrośmieci organizują szkoły, za każdym razem informujemy o tym mieszkańców. W ramach systemu gospodarki odpadami duże elektrośmieci są odbierane: w blokach raz w tygodniu (przy altankach są ogrodzone boksy), w zabudowie jednorodzinnej 2 x w roku (wiosna i jesień), małe e.e. można wrzucać do pojemników ustawionych w naszym urzędzie, w siedzibie KZB przy ul. Piłsudskiego i w Starostwie Powiatowym. Dodatkowo działają prywatne punkty zbiórki e.e. - ich lista znajduje się na naszej stronie www.legionowo.pl w zakładce środowisko.
Pytanie:
Panie Prezydencie, Zgodnie z zalecanymi warunkami i sposobami realizacji Podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych (załącznik nr 2), wskazane jest aby edukacja w klasach I-III szkoły podstawowej odbywała się w zespołach rówieśniczych liczących NIE WIĘCEJ NIŻ 26 OSÓB (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz. U. z 2009 r. Nr 4, poz. 17)) A dziś w sekretariacie szkoły dowiedziałam się, że w każdej klasie pierwszej będzie po 30 uczniów. Więc jak się to ma do tego rozporządzenia? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
(Mama Pierwszoklasisci, 03-09-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, jak sama Pani napisała, są to zalecenia, a nie obowiązujące przepisy, zatem liczba uczniów może, ale nie musi liczyć nie więcej niż 26 osób. Średnia liczebność uczniów klas I legionowskich szkół podstawowych wynosi od 22,3 do 27,6 osoby, zatem jest to zgodne z zaleceniami. W placówkach są jednak klasy integracyjne i sportowe, w których liczebność dzieci jest znacznie mniejsza, stąd większa liczba uczniów w niektórych klasach ogólnych. Jeżeli szuka Pani mniej licznych klas dla swojego dziecka to zapraszam do skorzystania z oferty SP3, gdzie klasy liczą po 24-25 osób lub SP4, gdzie są to 22-23 osoby.
Pytanie:
Panie Prezydencie. Czy są plany zagospodarowania okolic zbiornika wodnego powstałego z części kanału jabłonowskiego po zakończeniu budowy przepompowni wód deszczowych? To miejsce aż się prosi o park czy chociaż deptak. W okolicy są duże osiedla np. Sobieskiego a ich mieszkańcy z przyjemnością wybraliby się na niedzielny spacer nad wodę. Pozdrawiam
(Aleksandra, 03-09-2012)
Odpowiedź:
W planach jest utwardzenie ulicy Listopadowej, natomiast nie ma projektu utworzenia w tym miejscu deptaku. To bardzo ciekawy pomysł, już druga taka propozycja w ostatnich dniach. Wymaga to oczywiście konsultacji z mieszkańcami osiedla.
Pytanie:
Witam, ja i moja kolezanka napisalysmy do Pana dwa zapytania, na zadne nie uzyskalysmy odpowiedzi..
(Milena, 03-09-2012)
Odpowiedź:
Nie otrzymaliśmy pytania od osoby podpisującej się imieniem Milena, na pozostałe pytania odpowiadamy systematycznie, proszę jednak pamiętać, że zgodnie z regulaminem rubryki odpowiedź ukazuje się po maksymalnie 14 dniach od otrzymania pytania - proszę zatem o cierpliwość.
Pytanie:
Panie Prezydencie zwracam się do Pana z następującymi pytaniami, na które odpowiedzi nie sposób uzyskać wertując stronę internetową UM. Ile Miasto Legionowo wydaje rocznie na naukę religii w szkołach prowadzonych przez gminę? Ilu zatrudnionych jest katechetów? Proszę o podanie kwot dotyczących roku 2011 i 2010. Drugie pytanie dotyczy zajęć z etyki w szkołach publicznych. Czy wszystkie szkoły prowadzą takie zajęcia? Ilu jest zatrudnionych nauczycieli etyki?
(Mieszkaniec, 03-09-2012)
Odpowiedź:
Zadane przez Pana pytanie jest wnioskiem o udzielenie informacji publicznej, a rubryka Pytanie do Prezydenta nie została stworzona by udzielać tak szczegółowych informacji. Proponuję zatem złożyć wniosek o udzielenie takich informacji na adres kancelaria@um.legionowo.pl
Pytanie:
Mieszkam przy Orliku na Piaskach. Jest on oblegany codziennie, w ilości znacznie przekraczającej jego przepustowość, młodzi ludzie odchodzą z kwitkiem do klatek schodowych oraz różnych zaułków. Mój 14 letni syn musi się zapisywać i czekać kilka dni by móc zagrać w piłkę nożną. Co Prezydent zamierza zrobić, by zwiększyć możliwość kulturalnego spędzenia wolnego czasu przez młodzież, może wreszcie należałoby wybudować drugie boisko. Ostatnio z braku innych zajęć młodzi ludzie palą śmietniki w mieście i piją w klatkach oraz na skwerach, nikt im nie przeszkadza bo policja i straż miejska na urlopach. Słyszałem, że na siatkarki poszło kilkaset tysięcy złotych za co można wybudować co najmniej 3 boiska. Rozumię, że sport wyczynowy potrzebny, lecz w dobie kryzysu, w zadłużonym mieście, gdy na wiele, także na młodzież, nie starcza to wydatkowanie takich kwot na sport wyczynowy to trochę przesada.
(Arek, 03-09-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, Legionowo jest jedną z lepiej wyposażonych pod względem terenów sportowo - rekreacyjnych gmin w Polsce. Nie tylko mamy dwa Orliki (Piaski i Stadion), ale też liczne ogólnodostępne boiska ze sztuczną nawierzchnią (os. Młodych, Bukowiec, Królowej Jadwigi), a także boiska ze sztuczną nawierzchnią przy każdej szkole podstawowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Pana syn korzystał z innych naszych obiektów (najbliższe: przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Jana Pawła I lub przy parafii pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej). Nie wiem skąd ma Pan informacje o zadłużeniu miasta, ale na pewno nie z dokumentu, który nazywa się budżet miasta. W porównaniu do średniej krajowej i miast tej wielkości co Legionowo nasze zadłużenie jest proporcjonalne i nie wpływa negatywnie na kondycję finansową miasta. Policja i Straż Miejska pracują przez cały rok, wystarczy wykręcić numer 986 lub 997. Co do współfinansowania drużyn sportowych - gmina wspiera finansowo nie tylko LTS Legionovia, lecz także wszystkie inne działające w mieście kluby sportowe - KPR, KS Legionovia, KS Delfin i inne.
Pytanie:
Panie Prezydencie czy po wybudowaniu Centrum Komunikacyjnego dalej będę musiała targać rower po schodach na peron do pociągu. W jednej z odpowiedzi pisze Pan że: po przebudowane zostanie przejście od strony osiedla Piaski i tam powstanie pochylnia dla rowerów i wózków, bez zmian pozostaną jednak wejścia na perony oraz wyjście od ul. Piłsudskiego. Nie wierzę, że przy nowej inwestycji nie wzięto pod uwagę innych możliwości (jak windy w których można byłoby przewozić również rowery) aby sprostać potrzebom XXI wieku. Bulwersuje mnie to że tak mało myśli się o tym co dobre dla wszystkich. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że nie koniecznie trzeba dojeżdżać samochodem do pociągu. Ja bym oczekiwała mniej akcji propagandowych a więc realnych rzeczy którymi daje się świadectwo, że popiera się taką komunikację która nie niszczy środowiska a jeszcze służy zdrowiu. Proponuję doświadczalnie sprawdzić codziennie przez tydzień dojecha? ? z rowerem do Warszawy do metra i z powrotem to będzie Pan wiedział o czym piszę. Pozdrawiam i zapraszam do cyklistów. Ruch to zdrowie ale nie koniecznie z rowerem po schodach.
(Klaudia, 03-09-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, w ramach Centrum Komunikacyjnego budować będziemy dworzec, parking i ulicę, a nie przebudowywać czy też modernizować zrealizowaną przez PKP inwestycję budowy przejścia podziemnego czy też peronów. Zastosowane w Legionowie rozwiązanie jest przyjęte na wszystkich peronach na tej trasie. W trakcie budowy Centrum mamy możliwość wydłużenia wejścia od strony os.Piaski, natomiast nie ma możliwości przebudowania wejść na perony i wejścia od strony centru, tak, aby była możliwość zamontowania pochylni dla wózków i rowerów zgodnie z przepisami budowlanymi. Przepisy mówią, że każdy obiekt musi być dostępny dla osób niepełnosprawnych - można to zapewnić poprzez wybudowanie wind lub pochylni o szerokości 1,2 m i kącie nachylenia nie przekraczającym 6 %, posiadającej obustronne poręcze. Przeszkodą ograniczającą możliwość stosowania podjazdów jest konieczność zapewnienia niewielkich spadków. Łatwo obliczyć, że przy różnicy wysokości 5 m podjazd powinien mieć 83 m długości. Tak długie podjazdy muszą być dodatkowo zaopatrzone w spoczniki o wymiarach 1,5 x 1,5 m co jeszcze zwiększa długość podjazdu. Przy dysponowaniu odpowiednim terenem można wybudować podjazd w kształcie labiryntu po obu stronach tunelu i włączyć go do przejścia podziemnego, nie da się tego jednak zrobić w Legionowie. Miejsca dla rowerów przy Centrum Komunikacyjnym będą ulokowane po obu stronach stacji, tak aby pasażerowie dojeżdżający do pociągu rowerem mogli go bezpiecznie zostawić bez konieczności przechodzenia na drugą stronę.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461