Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
PILNE i nie nowe - !!! Dzień dobry Panie Prezydencie/Państwu ! Po ostatniej ulewie deszczowej, poszły w ruch maszyny wypompujące SZAMBO w tereny sąsiednie i nie tylko ! Mieszkańcy terenów grudzi (oczywiście i na szczęście nie wszyscy !!) już mają w nawyku trucie ludzi swoimi strawionymi ściekami. Gdy moje małe dziecko wyszło wyrzucić śmieci - wizyta ta skończyła się u lekarza ! - z powodu nudności i niedotlenienia. Ja sama też dodam, iż nie czułam się ,,komfortowo'' jeszcze przez długi czas. Proszę nie mówić tu o tel. do Straży Miejskiej - pytanie typu gdzie, kto i kiedy, a nawet w jakim miejscu... - bez komentarza. Dodatkowo panowie chcą wskazanie miejsc i tylko pouczają . Np. Jak człowiek może w nocy, podczas deszczu sam w domu z małymi dziećmi szukać winnych, zwłaszcza jak są to też i jego sąsiedzi ??? Ach... - pozdrawiam i życzę dużo tlenu !
(Przymusowa - Szambiarka , 15-06-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, 91,4 % mieszkańców Legionowa odprowadza ścieki do miejskiego systemu kanalizacji (dane na 31 grudnia 2011 r.). Docelowo całe Legionowo ma być objęte miejskim systemem kanalizacji. Do tego czasu Straż Miejska ma możliwość sprawdzenia faktur za odprowadzanie szamba, a na podstawie zapisanych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku w Gminie Legionowo norm na mieszkańca (produkcja ścieków w gospodarstwach domowych – 3,0 m³/osoba/miesiąc) jest w stanie ustalić, czy dane gospodarstwo rzeczywiście opróżnia szamba. Jeżeli ma Pani podejrzenia co do konkretnego gospodarstwa - proszę to zgłosić Straży Miejskiej pod numerem telefonu 22 7742317 lub 986. Ze swojej strony także zobowiązałem Komendanta Straży Miejskiej do częstych kontroli tego terenu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na opróżnianie szamba przez mieszkańców ulicy Grudzie. Pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie od jakiegoś czasu mieszkam w Legionowie i muszę stwierdzić że miasto jest bardzo zadbane i młode duchem:)Bardzo mi się tu podoba dlatego moje pytanie brzmi: czy są organizowane jakieś wycieczki po okolicznych wioskach?Może jest też przewodnik ,który by mógł opowiedzieć parę ciekawych historii o naszym mieście?Mam wrażenie że jest spora grupa ludzi ciekawa takiej historii i wycieczki.Dziękuję za uwagę.
(emeryt brus , 14-06-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, wycieczki historyczne po Legionowie organizowane będą przez Muzeum Historyczne w ramach tegorocznego Lata w mieście, także legionowski MOSiR organizuje wycieczki piesze i rowerowe po okolicy. Na terenie powiatu legionowskiego działają liczne stowarzyszenia, których adresy znajdzie Pan w zakładce teleadresy (http://www.legionowo.pl/pl/strefa-mieszkanca/przewodnik_teleadresowy), proszę sprawdzić, być może któreś z nich także proponuje taką formę spędzenia czasu.
Pytanie:
Dot. odpowiedzi nt. budowy sieci kanalizacyjnej w ulicy Sadowej z dnia 11.06: Szanowny Panie Prezydencie - odpowiedź, jaka została mi udzielona w Pańskim imieniu ma charakter wymijający. Po pierwsze moje pytania odnoszą się do udzielonej już przez Pana odpowiedzi stanowiąc ciąg dalszy dyskusji i prośbę o uszczegółowienie zawartych w niej informacji. Po drugie wskazane w odpowiedzi Wydziały i Instytucje nie potrafią udzielić żadnych wiążących odpowiedzi na poruszane tematy, o czym informowałem uzasadniając swój pierwszy wpis na ten temat - odesłanie do nich jest zatem bezcelowe. Po trzecie forum to ma charakter otwarty i udzielane są na nim odpowiedzi dotyczące nie tylko Pańskich bezpośrednich działań, ale także podległych Panu organów. W oczekiwaniu na merytoryczną odpowiedź
(Paweł , 14-06-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Pawle, Rubryka Pytanie do Prezydenta nie służy załatwianiu spraw za naszych mieszkańców ani nie jest miejscem na prowadzenie dyskusji z Prezydentem. Udzielenie odpowiedzi na Pańskie pytania wymagałoby skontaktowania się z wymienionymi w poprzedniej odpowiedzi jednostkami - PWK oraz Wydziałem Inwestycji. To prawda, że udzielamy odpowiedzi na znacznie więcej pytań niż wynika to z regulaminu, ale pytania te dotyczą zwykle tematów interesujących większą liczbę mieszkańców i mają charakter ogólny, natomiast szczegółowe kwestie, jak w przypadku Pańskich pytań, należy wyjaśniać samodzielnie we właściwych wydziałach/jednostkach. Rzecznik Prasowy UM
Pytanie:
Witam, w związku z udzieloną odpowiedzią na pytanie Pani Magdy z dnia 12.06. mam pytanie. Dlaczego piszecie Państwo o nieupowszechnianiu list dzieci przyjętych do klas pierwszych szkół podstawowych, w powołaniu na ochronę danych osobowych, skoro rodzice wypełniający wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły osobiście podpisywali klauzulę o wyrażeniu zgody na przetwarzanie i przechowywanie danych osobowych swojego dziecka? Czy wywieszenie listy imion i nazwisk dzieci z podziałem na klasy /bez daty urodzenia/ jest już złamaniem zapisów ustawy o ochronie danych osobowych?
(Anna , 14-06-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, zgoda na przetwarzanie i przechowywanie danych osobowych nie jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na ich publikację. Podział na klasy determinuje rok urodzenia dziecka, a dane osobowe w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych to wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej - zatem imię, nazwisko i rok urodzenia są danymi osobowymi, chronionymi w/w ustawą.
Pytanie:
Dziękuję za odpowiedź w temacie ochrony środowiska i przejazdu kolejowego. Nie przekonał mnie Pan jednak opowiastką o przepisach bezpieczeństwa. Stary przejazd funkcjonował zupełnie inaczej - lepiej. Tak samo dużo lepiej funkcjonuje przejazd na Parkowej. To w naszym wspólnym interesie jest, aby udrożnić przejazd przez miasto. To Pan a nie ja może "sugestywnie" poprosić Koleje o wyregulowanie szlabanu. To, że miasto jest permanentnie zakorkowane nie jest oczywiście Pańską winą, ale kto jeśli nie Pan ma głos w rozmowach z władzami szlaków komunikacyjnych. Warszawska również jest zblokowana na skutek bylejakiej synchronizacji swiateł przy Kauflandzie w stosunku do świateł przy Strużańskiej. Głęboko wierzę, że tym razem nie dostanę lakonicznej, "spychologicznej" odpowiedzi typu "Drogi to GDDKiA a kolej to PKP, więc co ja biedny mogę..." Jest problem, może nie wielki ale bardzo dokuczliwy i nie widzę innej osoby do rozwiązania go poza Panem. Pozdrawiam gorąco.
(Kryzsytof , 14-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Krzysztofie, proszę zauważyć, że w czasach "starego" przejazdu jeździło znacznie mniej pociągów niż obecnie, były to czasy przed uruchomieniem linii S9 i znacznie rzadszych połączeń Kolei Mazowieckich. Kontaktowaliśmy się z PKP w sprawie długości oczekiwania na przejeździe i otrzymaliśmy odpowiedź, że procedury bezpieczeństwa obowiązujące na kolei wyraźnie określają kiedy szlaban może być opuszczany, a kiedy podnoszony i ma to związek z możliwością zatrzymania się pociągu na wcześniejszej stacji. Muszę Pana rozczarować, ale nie mam mocy sprawczej aby zmienić obowiązujące na kolei przepisy bezpieczeństwa.
Pytanie:
Oanie Prezydencie, kiedy w końcu zrobi Pan porządek z tym choler...ym kanałem i przestanie mi Pan zalewać garaz. mam już tego dosyć, ściągne telewizje zeby pokazać jak wyglada ta częśc. Może pan sie tam wybierze i zobaczy ten obraz księzycowy. W niedziele znowu nas zalało i dzisiaj pewnie będzie ten sam scenariusz. Prosze cos w końcu z tym zrobic. maciej
(Maciej , 14-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Macieju, problem odprowadzania wód deszczowych z terenu miastaten spowodowany był m.in. zasypaniem przez grupę mieszkańców Jabłonny w asyście jej władz, części rowu Jabłonowskiego. W pobliżu ulicy Listopadowej przewidziano zbiornik retencyjny, przepompownię wód deszczowych oraz rurociągi tłoczne i inne elementy infrastruktury w celu skutecznego odprowadzenia wód do Wisły. Budowa systemu zaplanowana jest w bieżącym roku.
Pytanie:
Witam, miasto chwali sie na swojej stronie nowym placem zabaw przy szkole nr 3. Plac jest rzeczywiscie bardzo fajnie zrobiony, a na furtce tabliczka, ze iż miedzy 8-17 do dyspozycji szkoły - co sugeruje, ze w pozostałych godzinach jest do dyspozycji także młodszych dzieci - niestety furtka jest wtedy zamknięta. Skoro miasto wydało (jak sądzę niemałe) pieniądze na plac zabaw, czy nie można go udostępnić także innym dzieciom? Mam na myśli oczywiście dni wolne oraz powszednie dni po godz. 17? Szkoda, zeby marnował sie taki fajny plac. Pozdrawiam A.
(Agnieszka , 13-06-2012)
Odpowiedź:
Pani Agnieszko, plac był zamknięty ze względu na naprawę usterek. Będzie dostępny po godzinach pracy szkoły do 20, kiedy to cały teren będzie zamykany przez dozorcę.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie. Zwracam się z uprzejmą prośbą do Pana Prezydenta o rozważenie możliwości utworzenia boiska sportowego dla dzieci przy osiedlu Nowy Bukowiec. Obecnie trwają tam prace porządkowe. Dzieci z Osiedla przy ul. gen. B. Roi nie mają żadnej możliwości do uprawiania sportu w swojej okolicy brak placów zabaw. Myślę że w przyszłości również dla Pańskiego syna będzie to dobre rozwiązanie gdyż większość kolegów będzie miał na tych osiedlach i zapewne będzie chciał grać z nimi w piłkę. Pozdrawiam. Piotr Kamiński.
( Piotr, 13-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Piotrze, jak pisaliśmy w odpowiedzi dla pani Agnieszki, miasto nie dysponuje opisywanym przez Pana terenem, jest on własnością PKP. Nie mamy możliwości inwestowania na terenie prywatnym, w dodatku przeznaczonym pod działalność przemysłową, a nie rekreacyjno - sportową. Zapraszam na boisko przy parafii lub na Orlika na Osiedlu Piaski. Rzecznik Prasowy UM Legionowo
Pytanie:
I jeszcze jedno w sprawie Senatorskiej i skupu złomu decyzja środowiskowa nie może zmienić przeznaczenia terenu jeżeli plan nie dopuszcza takiej działalności drodzy urzędnicy tak na przyszłość!!!nie możecie w tym przypadku takiej decyzji wydać chyba że najpierw zmienicie plan.Ręce mi opadają na te wasze tłumaczenia, że nic nie możecie -proponuje wysyłać straż miejską 2 razy na dobę 7 dni w tygodniu to możecie bo Straż podlega pod was i na to idą nasze podatki - a straży miejskiej jeszcze tutaj nie widziałem, ale możecie być pewni że nie odpuszczę tego bo nie może tak być, że kupujemy domy i ktoś robi co chce pod tymi domami niezgodnie z prawem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a menenle chodzą i straszą nasze dzieci!!!!!!!!!!!!!!!!
Jakub
Panie Prezydencie ponownie poruszam sprawę skupu na Senatorskiej po pierwsze co dzieje się z postępowaniem o ukaranie właściciela?Pisał Pan że jest w toku a Straż M. zebrała dokumentację i pytanie drugie skoro wy nic nie możecie z tym zrobić to pytam się kto w takim razie może coś z tym zrobić?
Jakub

(Jakub , 13-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Jakubie, z naocznych obserwacji działki wynika, że częste interwencje służb mundurowych były skuteczne i teren jest o wiele bardziej uporządkowany niż kilka tygodni temu. Zauważyłem Pańską wzmożoną aktywność w tym temacie, lecz pisanie do mnie kolejnych pytań nie zmieni sytuacji i nie da mi kompetencji do zmiany trybu postępowania w tej sprawie. Wielokrotnie odpowiadałem, że władze Legionowa nie mają mocy prawnej aby spełnić Pańskie żądanie zlikwidowania tej działalności, Starosta Legionowski zna opinię zarówno władz Legionowa, jak i okolicznych mieszkańców, powiadomiony został WIOŚ, Straż Miejska przekazała dokumentację Referatowi Zarządzania Środowiskiem Starostwa Powiatowego. Co do decyzji środowiskowej to doskonale znamy swoje kompetencje, jak pisałem - jest ona wydawana na wniosek, a w tym wypadku gdyby taki wniosek został złożony, decyzja byłaby odmowna w związku z innym przeznaczeniem terenu.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie. Ostatnio odwiedziła Nas pan w firmie Balton. Zgodnie z Naszą krótką rozmową piszemy do Pana o dodatkowe autobusy w kierunku Legionowo Przystanek i z powrotem. Zauważyłyśmy że na pętli 723 Mickiewicza zawsze stoi jeden lub kilka autobusów. Czy nie można by w godzinach 6-9 i 14-17 dołożyć po jednym dodatkowym kursie z Warszawy do L-wa Przystanek i z L-wa Przystanek do Warszawy np. autobus odjeżdża z L-wo Przystanek o 5:55 a potem o 6:25 i kolejny o 6:55, czy nie dało by się dołożyć jednego kursu i wtedy odjazdy były by o:5:55,6:15,6:35,6:55 i to samo w kursach powrotnych. Niestety w stronę Tarchomina,Białołęki i Żerania to jedyny punktualny dojazd a także powrót, na Transluda nie ma co liczyć, dzwoniłyśmy kilkakrotnie i odpowiedziano Nam że nie da się nic zrobić a kierowcy nie mogą na nas czekać, po za tym wiele kursów polikwidowano a autobusy prywatnej linii nie kursują punktualnie. Mamy nadzieję że uda się Panu wypertraktować w ZTM dodatkowe autobusy a Nasza rozmowa nie pozostanie bezowocna. Z góry dziękujemy. Z poważaniem Katarzyna w i mieniu koleżanek z Baltonu i wielu mieszkańców Legionowa Przystanek.
(Katarzyna , 13-06-2012)
Odpowiedź:
Pani Katarzyno, zwiększenie kursów autobusów wiązałoby się ze znacznym wzrostem ponoszonych przez Legionowo nakładów na transport, które już obecnie wynoszą ok 5 mln zł. Ponieważ priorytetem dla władz miasta i Warszawy jest transport kolejowy, nie planujemy przeznaczania dodatkowych środków na autobusy miejskie.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439