Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
witam, to właściwie pytanie i prośba. Kto jest zarządcą ulicy pomiędzy al Sybiraków, a ulicą gen Buka? Na tym odcinku (ok 200m) co niektórzy kierowcy (idioci) pędzą znacznie ponad 50... wczoraj zginął tam ładny piesek...polecam widok konajacego zwierzęcia... i tutaj prośba o zamontowanie spowalniaczy. Następnym razem może to być tam ktoś wychodzacy z pomiedzy garaży. oczywiście nie ma pieniędzy, oczywiście... pozdrawiam
(sławek, 10-11-2012)
Odpowiedź:
Panie Sławku, jest to droga gminna, choć nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak na tak krótkim odcinku i tak wąskiej drodze można "pędzić". Nie mamy w planach budowy spowalniaczy, gdyż jest to technicznie niemożliwe ze względu na liczne wyjazdy z garaży. To, że pies został przejechany przez samochód to wina kierowcy auta lub właściciela zwierzęcia, który ma obowiązek prowadzenia zwierzęcia na smyczy. Za niedopilnowanie zwierzaka grozi nawet mandat karny.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, piszę do Pana w sprawie obezwładniającego smrodu, jaki wita wszystkich przyjeżdżających koleją do Legionowa. Jego źródłem jest najprawdopodobniej jeden z budynków położony tuż przy torach. Czy Pański urząd wydał zezwolenie na prowadzenie tam spalarni śmieci lub krematorium? Uprzejmie proszę o udzielenie szybkiej odpowiedzi.
(Krzysztof, 10-11-2012)
Odpowiedź:
Panie Krzysztofie, przed wysłaniem takiego pytania należy się zastanowić czy podał Pan wystarczające informacje, aby adresat wiedział, o jaki teren chodzi. Z przykrością informuję, że w Pańskim przypadku informacje nie są wystarczające. Do Legionowa koleją można przyjechać od strony Nowego Dworu Mazowieckiego, Wieliszewa i Warszawy - o który z kierunków Pan pyta? Jednocześnie informuję, że na terenie Legionowa nie ma spalarni śmieci ani krematorium. Straż Miejska nie otrzymała żadnego zgłoszenia na temat przykrych zapachów wydobywających się z jakiegokolwiek budynku.
Pytanie:
Mam pytanie czemu postawienie słupków wzdłuż ul.Sobieskiego od stacji benzynowej w stronę Areny i dalej? jak zobaczyłam, że są prowadzone roboty, układana kostka wzdłuż jezdni ucieszyłam się, że ktoś pomyślał i będę utwardzony parking dla aut wzdłuż ulicy, bo auta wcześniej stały w błocie; jak wiemy miejsc parkingowych jest wciąż z mamło, a tym bardziej w okolicy targowiska w dzień targowy nie ma gdzie zaparkować; Moje zdumienie było ogromne, kiedy zobaczyłam, że została ułożona kostka dziurkowana i wzdłuż tej kostki co metr zostały ustawione słupki!!! w takim razie po co było utwardzać kostką pobocze skoro i tak nie będą parkowały tam auta; gratuluję pomysłodawcy!!!! za pewne ucieszył się ten kto dostał zlecenie na wykonanie tej pracy; ale na pewno nie mieszkańcy; głupota to delikatne określenie;
Anka
Witam panie Prezydencie zadaję pytanie po raz drugi, bo nie widzę odpowiedzi na moje wcześniejsze pytanie. Otóż chciałabym poznać sens postawienia słupków wzdłuż ul.Sobieskiego od stacji Orlen do Areny i dalej są prowadzone już prace. Przed postawieniem słupków została ułożona kostka ku mojemu zadowoleniu, że w końcu ktoś pomyślał, aby zrobić miejsca postojowe dla aut wzdłuż Sobieskiego, bo miejsca jest wystarczająco dużo, auta nie będą stały w błocie i tym samym w dni targowe będzie gdzie zaparkować auto. Moje zadowolenie nie trwało długo, bo zaraz po tym jak położono kostkę( tylko po co, bo ścieżka rowerowa jest niezależnie) postawiono słupki co 1m i tym samym uniemożliwiono parkowanie; komu ma to służyć?; skoro było wystarczająco miejsca, aby zrobić dodatkowe parkingi? po co ta kostka? sytuacja o tyle jest kontrowersyjna, że wokół Areny, gdzie przy okazji imprez wciąż brakuje miejsc parkingowych i zamiast zagospodarować mo? ?liwość ich powiększenia, to wręcz przeciwnie je się zabiera zupełnie bezmyślnie; nie wątpliwie firma która mam zlecenie na ułożenie kostki i postawienie słupków cieszy się ze zlecenia, ale nie mieszkańcy; gratuluję pomysłu na racjonalne wydanie publicznych pieniędzy;
Anka

(Anka, 10-11-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, nie ma potrzeby zadawania dwukrotnie tego samego pytania, należy cierpliwie poczekać na odpowiedź. Wzdłuż ulicy Sobieskiego auta nie tylko stawały w błocie, lecz błoto to przenosiły na ścieżkę rowerową, a przypominam, że parkowanie na ścieżce jest zabronione. Dlatego też ustawione zostały słupki, mające uniemożliwić rozjeżdżanie ścieżek przez parkujące na nich auta. Wzdłuż ulicy nie została ułożona kostka, lecz płyty eko, na których nie wolno parkować, gdyż grozi to ich uszkodzeniem. Dodatkowy pas i ułożone na nim płyty mają odwadniać zarówno jezdnię, jak i ścieżki i nie mają nic wspólnego z parkingami. Do targowiska dojeżdżają autobusy komunikacji miejskiej - zachęcamy mieszkańców do korzystania z nich. A jeżeli chce Pani kogoś obrazić, sugerując głupotę, to może tych kierowców, którzy nie zważając na znaki parkują w niedozwolonych miejscach, zastawiają nie tylko ścieżki i chodniki, ale też miejsca parkingowe okolicznych mieszkańców.
Pytanie:
Cóż za kosmiczne bzdury na stronie internetowej Miasta Legionowo - wynik meczu Siódemka Legionowo - KS Pałac Bydgoszcz 1:3!!! Nie weryfikujcie już wyników meczu, zostawcie takie, jak wywalczyły sobie dziewczyny?
(Kibic, 10-11-2012)
Odpowiedź:
Przepraszamy za pomyłkę, pracownik wprowadzający wyniki zapomniał zmienić nazwę drużyny - wynik był prawidłowy, przeciwnik błędny. Rzecznik Prasowy UM Legionowo
Pytanie:
Panie Prezydencie zadałem pytanie -odpowiedź z dnia 6 listopada na temat nawierzchni i utrudnień na ul.Wardenckiego i Projektowanej. Pan wybaczy ale Pańskie slowa są nie mniej dziwne. Pisze Pan, że trudno utrzymać nawierzcnmię w dobrym stanie przy wystających studzienkach - wyjaśniam a raczej poprawiam tam nie ma nawierzcni więc jak można mówić o utrzymywaniu jest tylko ziemia wymieszana z piachem czyli naturalna dla tego otoczenia struktura. Pisze Pan w odpowiedzi, że przy wzmożonym ruchu pojazdów....no właśnie sam Pan przyznaje , że jest wzmożony ruch więc moje pytanie dotyczyło kiedy będzie robiona jakaś nawierzchnia. Tymczasem Pan odpisując nie podaje terminu. A przecież plany inwestycyjne są. Nas mieszkańców interesuje termin wykonania lub zaplanowania takiej inwestycji bo musimy wiedzieć jak głosować, to dla nas istotne. Więc proszę o udzielenie bardziej uściślonej odpowiedzi kiedy jest planowana budowa nawierzchni drogi w ul.War denckiego i Projektowanej.
(jeden z mieszkańców, 10-11-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, brak nawierzchni sztucznie utwardzonej to też nawierzchnia, tyle że gruntowa, która ciężka jest w utrzymaniu (wyrównywanie, odśnieżanie itd). Jak pisałem - przebudowa wymaga znacznych nakładów finansowych, którymi nie dysponujemy, nie jestem więc w stanie podać Panu terminu budowy nawierzchni. W tej chwili (2012/2013) nie ma jej w planach.
Pytanie:
Panie Prezydencie. Czy w Legionowie jest przyznawana podobna nagroda jak w Serocku - chodzi nagrodę dla osób, które mieszkańcy/radni chcieliby nagrodzić i wyróżnić za ich pracę w dziedzinie sportu i kultury. Nagrody mające na celu uhonorowanie działalności osób poświęcających swój prywatny czas dla mieszkańców Legionowa ? Jeśli tak, to kto zgłasza i na jakich zasadach kandydatów ? Czy jest dostępna lista osób uhonorowanych taką nagrodą ?
(Zbyszek, 10-11-2012)
Odpowiedź:
Takie nagrody ustanawiane są prawem miejscowym, w Legionowie nie podjęto uchwały w tym zakresie. Przyznawane są statuetki Zasłużonego dla Miasta oraz honorowe obywatelstwo Legionowa. Lista zasłużonych i honorowych obywateli znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce "prezentacja". W Legionowie funkcjonuje także program stypendialny dla sportowców, lecz także dla trenerów i innych osób wyróżniających się w działalności sportowej - oto link do programu i do wniosku o przyznanie nagrody dla trenera lub innej osoby wyróżniającej się osiągnięciami w działalności sportowej http://www.legionowo.pl/beta/upload/zaacznikProgramStypendialnyGminyLegionowo1.pdf http://www.legionowo.pl/beta/upload/WNIOSEKOPRZYZNANIENAGRODY.pdf
Pytanie:
Panie Prezydencie chciałbym zapytać odnośnie 5 kwestii. Widzę bardzo dużo sprzeczności w postępowaniu miasta, które dąże by zbliżyczać się do innych 50-tys. miast w Europie zachod.-północnej. (np. Niemcy, Holandia, czy Skandynawia), ale popełnia po drodze wiele błędów, stąd moje pytania: 1. Panie Prezydencie jak Pan uwaza co nalezy zrobic, by miasto nie bylo okreslane miastem "bankow i aptek", ktore po 18.00 wymiera?. Niestety jest to fakt, gdyz wystarczy zobaczyc glowna ulice miasta - nie ma tu ogrodkow, wystawianych latem przed budynki (czyz nie wygladalo by to rewelacyjne? Do tego tylko ograniczenie ruchu samochodow, zasadzenie zielenii miejskiej i chodniki Piłsudskiego zaczynaja zyc "cała dobę"), nie ma barow, restauracji, klubow, pubów, kawiarnii - tylko banki. 2. Jak wygląda sytuacja z przestrzenią publiczną w mieście? Mamy wspaniały ratusz i w pełni zmodernizowaną okolicę, ale jednocześnie godzi się aby miasto było syfem reklamowym i nie ukrywajmy pośmiewiskiem na skalą Europy (rzecz nie mająca racji bytu w jej bogatej, nowoczesnej i rozwinietej czesci) - dlatego mamy w mieście milion reklam, bilbordów i szmat, z czego większosc nielegalnych, szpecacych miasto, nieauktalnych (nikt z ich własicili sie nimi nie interesuje), zniszczonych, niewidocznych i co udowodnione w 98% nieskutecznych. Miasto jednak zezwalala na NP. ogromny trzy-stronny bilborad w samym centrum miasta - na ktorym sie reklamuje, szpetny baner restauracji na pieknej elewacji ratusza, czy wejscie do niej z ekranem LED rodem z lat 90' , do tego miasto na reklamach na latarniach miejskich. Mamy nowe osiedle w centrum, ktore mieszkancy zaczeli traktowac jak tablice ogloszen - zapominajac ze przestrzen publiczna jest najwazniesza (obok komunikacji) i jest wspolna! I dlaczego zamontowano biało-czerwone słupki przy Arenie Legionowo?! Slupki od dawna zakazne np w Warszawie, w 2012r. sa montowane w "nowoczesnym Legionowie"? Czy nie mozna bylo wykorzystac elementow bardziej estetycznych? 3, Jakie sa plany zagospodarowania dzialek w samym centrum miasta (za BC)? Czy to w ogole jest teren miasta? 4. Infrastrutktura rowerowaa - jestem pełen podziwu i uznania, ze Legionowie stworzylo nowe drogi rowerowe wedlug nalepszych mozliwych wzorcow, czyli np nawierzchnia asfaltowa (!) oraz obnizenie kraweznikow - ale tutaj rowniez nie widze konsekwencji w dzialaniu, a mianowicie zamontowanie w centrum stojakow z serii "wyrwikolka", zamiast tych ktore od bardzo dawna sa standardem w rozwiniętych miastach - czyli "U". Do tego absurd w postacii nie polacznie drog rowerowych Jabłonny z Legionowiem. A pytanie brzmi - czy w najblizszych latach planuje sie remont glownej ulicy Piłsudskiego, a za tym idzie utowrzenia tam z prawdziwego zdarzenia infrastruktury rowerowej (np kontrapasy)? 5. Czy miasto ma jakies pomysly na walke z KATASTROFICZNA iloscia samochodow w centrum miasta oraz ze uczniono z niego jeden wielki parking - spacerujacy musze wrecz chodzic slalomem po chodniku? Centrum Komunikacyjne jest najlepsza inwestycyjna decyzja miasta od kilku lat - ale pozostaje nierozwiazny problem - wiekszoc ludzi bedzie dojadzac na stacje, jak to czyni obecnie.....przez centrum! Z góry dziekuje za odpowiedzi,
(Marcin, 09-11-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, wspominane przez Pana inne miasta europejskie zmieniały się przez ostatnie 60 lat, a w Legionowie zmiany zaczęły się dopiero 10 lat temu. Także społeczeństwo nie jest przyzwyczajone do pewnych, os lat z powodzeniem stosowanych za granicą, rozwiązań.Także przepisy dotyczące planowania i ładu przestrzennego różnią się w każdym kraju i nie można ich wprost przenieść na nasz polski grunt. 1. To, że w mieście otwierają się banki i apteki spowodowane jest nie działaniami władz, lecz zasadami konkurencyjnego rynku. Lokale w mieście są w dużej mierze własnością prywatną, właściciele sami ustalają czynsze, których wysokość być może determinuje zainteresowanie określonych branż. Nie jest prawdą, że w Legionowie nie ma restauracji czy też pizzerii, a czy ich właściciele chcą wystawiać ogródki latem – należy zapytać zainteresowanych. My przychylamy się każdego roku do letniego ogródka na Rynku, użyczamy bezpłatnie terenu. Zatem pytanie powinien Pan zadać lokalnym przedsiębiorcom, a nie nam. W Ratuszu, którego gmina jest właścicielem, działa restauracja i kawiarnia – obie mają ogródki, lecz zainteresowania mieszkańców nie widać. 2. Miasto wydaje zgodę na umieszczanie reklam w pasie drogowym. Reklamy na prywatnych budynkach, działkach, ogrodzeniach, wywieszane są za zgodą właścicieli i my na to nie mamy wpływu. Miejskie billboardy są aktualizowane kolejną akcją i często wiszą kilka tygodni po zakończeniu imprezy – pisaliśmy wielokrotnie że ma to związek z finansami. Uważam, że banner restauracji nie jest szpetny, a ma na celu zwrócenie uwagi na nową w tym miejscu restaurację. Billboard o którym Pan pisze jest własnością prywatną. Słupki przy Arenie nie mają na celu upiększać krajobrazu, lecz spełniać swoją funkcję - przede wszystkim powinny być doskonale widoczne i takie właśnie są. I nie jest prawdą, że słupki zakazane są w całej Warszawie - jedynie na "Starówce". 3. Działki za BC są własnością prywatną. 4. Stosowane przez nas słupki są znacznie łatwiejsze w montażu, gdyż wystarczy je przykręcić, w przeciwieństwie do opisywanych przez Pana, które trzeba wbetonować, wcześniej rozbierając kostkę chodnikową. Nie planujemy w najbliższym czasie remontu ulicy Piłsudskiego. 5. Problem parkowania przy stacji PKP rozwiąże wielopoziomowy parking przy stacji PKP, autobusy, które będą dojeźdżały do stacji oraz bezpłatna linia dowozowa. Nie wiem skąd czerpie Pan informacje na temat tego, jak będą dojeżdżać mieszkańcy po wybudowaniu Centrum Komunikacyjnego – jeżeli posiada Pan jakieś wyniki badań – chętnie się z nimi zapoznam. Z poważaniem.
Pytanie:
Witam, od niedawna jesteśmy mieszkańcami Legionowa i opiekunami naszego psa. Jak najbardziej popieramy akcję sprzątania po swoim pupilu oraz bezpłatnego chipowania. W kwestii umieszczonego na serwisie "kodeksu etycznego właściciela psa" chciałam zauważyć, iż właściciel ma obowiązek trzymać czworonoga na smyczy LUB w kagańcu - Państwo proponują używanie obydwu. Co w takim razie proponują Państwo w kwestii swobodnych spacerów i zabaw z psem? W działaniach miasta nie zauważyłam planów podobnych udogodnień dla mieszkańców z psami. Czy planują Państwo odpowiednie miejsce, tak zwany wybieg dla psów? Czy istnieje możliwość zabiegania o powyższy wybieg przy odpowiednim poparciu mieszkańców? Dziękuję za odpowiedź, myślę, że kwestia ta jest ważna nie tylko dla nas ale dla każdego posiadacza psa w Legionowie.
(Agnieszka, 07-11-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, na obrzeżach Legionowa znajdują się rozległe tereny, na których zachipowany pies może swobodnie się wybiegać. Samo miasto jest bardzo ściśle zaludnione i nie ma tu miejsca na odpowiednio dużą przestrzeń,której psy potrzebują. Poza tym wybiegi dla psów to zarówno korzyści, jak i liczne minusy - niemały koszt utworzenia takiego miejsca, hałas uciążliwy dla okolicznych mieszkańców, duża ilość zarazków na małej powierzchni. W tej chwili nie ma w planach stworzenia takiego psiego wybiegu.
Pytanie:
Czy istnieje taka możliwośc aby Państwo podpisywali sie pod udzielonymi odpowiedziami? Wystarczyłoby np. imię pracownika kancelarii udzielającego odpowiedź. Obecnie są udzielane tylko odpowiedzi anonimowe przez co nie można zoriętować sie kto ich tak naprawdę udziela.
(Tomasz, 06-11-2012)
Odpowiedź:
Panie Tomku, odpowiedzi nie udzielają pracownicy kancelarii, lecz Prezydent Miasta. Jeżeli odpowiedź udzielana jest przez odpowiedniego merytorycznie naczelnika/kierownika - jest podpisana.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, poniżej dwa cytaty z wcześniejszych odpowiedzi: "- posiadamy projekt przebudowy ul. Prymasowskiej, lecz nie jestem w stanie podać terminu realizacji tej inwestycji." i odrobinę wcześniejszy> "Panie Michale, w budżecie na 2012 rok przewidziane jest wykonanie dokumentacji projektowej budowy ul. Prymasowskiej na odcinku od ul. Parkowej do ul. Mieszka I. Przebudowa nastąpi w późniejszym terminie, po uzyskaniu środków na ten cel. Założenia projektu są następujące: - jednostronny chodnik z kostki betonowej kolorowej - nawierzchnia jezdni i zatok parkingowych oraz wjazdów bramowych z takiej samej kostki. Przebieg jezdni i chodnika musi być dostosowany do istniejącego pasa drogowego. Natomiast idealnym miejscem do spacerów, bez ruchu samochodowego, są leśne ścieżki - staramy się o zezwolenie na częściowe zagospodarowanie terenów leśnych na cele rekreacji." Z informacji do których udało mi się dotrzeć w biuletynie publicznym projekt o którym Pan pisze dotyczy jedynie odcinka od ul.Lwowskiej do ul.Parkowej i powinien być w posiadaniu miasta od 2010r. Czy zatem będzie w tym roku realizowane zlecenie na opracowanie projektu budowy ul.Prymasowskiej w całośći czy też nie i jakie są ew. dalsze losy takiego zamiaru projektowego i inwestycyjnego. Druga kwestia lasu i jego częściowego wykorzystania w celach rekreacyjnych, czy cokolwiek się dzieje w tej sprawie?Pozdrawiam, Michał
(Michał, 06-11-2012)
Odpowiedź:
Projekt ul. Prymasowskiej wykonywany był w dwóch etapach: w 2010 r. odcinek od ul. Parkowej do ul. Lwowskiej i w roku 2012 pozostały odcinek. Realizacja tej inwestycji uzależniona jest od sytuacji budżetowej miasta. Zwrócić należy również uwagę na fakt, że ul. Prymasowska nie jest jedyną ulicą gruntową w Legionowie. Na realizację czekają inne drogi o gęstszej zabudowie, które posiadają już sieci wodociągowo-kanalizacyjne. Tereny przylegające do pasa drogowego nie są własnością Gminy, dlatego też nie jesteśmy decydentem w sprawie wykorzystania i modernizowania okolicznych lasów. Podejmowane były już rozmowy z nadleśnictwem Jabłonna, ale na razie bez rezultatów.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487