Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie ! Chodząc po Legionowie zauważyłam, że kasztanowce zostały zaatakowane przez pasożyta szrotówkę kasztanowcowiaczkę (Cameraria ohridella). Jest to bardzo mały owad motylo-podobny, ale wyrządza wielkie szkody w drzewostanie kasztanowców. Chciałam zapytać, czy miasto coś z tym robi. Widziałam na stronie internetowej dzielnicy Wola, że w Warszawie podjęto z nimi walkę.
(Karolina Wajs, 07-09-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, gmina Legionowo regularnie szczepi kasztanowce, zarówno te rosnące w pasach publicznych, jak i częściowo prywatne. Nie można jednak takich szczepień, dla dobra drzew, przeprowadzać zbyt często. Wiemy, że niektóre drzewa dotknięte są problemem pasożytów, postaramy się w miarę możliwości i posiadanych środków zaszczepić je ponownie.
Pytanie:
Panie Prezydencie jeszcze tak tragicznego rozkładu SKM i KM Legionowo nie miało. Do tej pory można było jeszcze dojść czy dojechać do stacji w Legionowie i tam poczekać na pociąg Od nowego rozkładu od 17.05 do 17.50 z Legionowa nie odjeżdza żaden pociąg, nie ma pociągu SKM ani KM Z Legionowa Piaski obecnie są 90 minutowe przerwy pomiędzy pociągami, rano wywalono pociąg 6.38 którym cala masa ludzi jechała do pracy Nie ma pociągu aby zdążyć odebrać przed 17 dziecko z przedszkola w Legionowie Piaski Są za to pociągi SKM ze Sródmiescia i Gdańskiej które rano jadą w odstępie 10 minut i przyjeżdzają do Legionowa Piaski w odstępie 4 minut Jeszcze tak tragicznego bezmyślnego rozkładu nie było Legionowo dopłaca do komunikacji coraz więcej i z każdym rozkłądem dostaje go coraz gorszy
(Darek, 07-09-2012)
Odpowiedź:
Panie Darku, jak już wielokrotnie pisaliśmy, nie mamy wpływu na rozkłady jazdy - dofinansowanie przez gminę polega na tym, że zapewniamy transport dla naszych mieszkańców, natomiast częstotliwość i godziny odjazdów są ustalane przez przewoźnika i wynikają m.in. z remontów i dostępności taboru i przepustowości torów. Oczywiście przeanalizujmy wszystkie uwagi i zwrócimy się do przewoźników z prośbą o korektę.
Pytanie:
Panie Prezydencie, chciałbym zagospodarować pobocze przy ogrodzeniu mojej działki, które było w ramach budowy nawierzchni drogi obsiane czymś co miało być zapewne trawą... Do kogo w urzędzie powinienem sie zwrócić aby załatwić sprawę legalnie? Chodzi mi o wyrównanie powierzchni, posianie trawy, posadzenie kilku drzewek... aby całość wygladała estetycznie. Pozdrawiam, Michał
( Michał, 07-09-2012)
Odpowiedź:
Panie Michale, pismo z prośbą o wyrażenie zgody na zagospodarowanie pobocza w pasie drogowym należy skierować do Prezydenta Miasta.
Pytanie:
Skup Senatorska cd.... Panie Prezydencie pofatygowałem się do komendanta Straży Miejskiej i uzyskałem odpowiedzi na kilka pytań w tej sprawie. Straż Miejska twierdzi, że nie ma tam już żadnej działalności i jak zgłaszam im i proszę o kolejną interwencję (bo cały czas jest prowadzona na tej posesji działalność) to przekonują mnie, że tam się już nic nie dzieje. Pewnie przyjeżdżają wieczorem jak się nic nie dzieje i nawet nie sprawdzają co jest na podwórku!!!!!! A ja mieszkam naprawdę niedaleko i słyszę oraz widzę (płot, który właściciele zamontowali na dotychczasowym ogrodzeniu nie spełnia roli jaką sobie właściciele wymarzyli i widać co się tam dzieje). Proponuję żeby kontrole odbywały się co najmniej 2 razy dziennie i to codziennie od poniedziałku do piątku to zobaczycie co się naprawdę tam dzieje, jeżeli Straż Miejska nie ma na to czasu to niech się tym zajmie POLICJA. Niech Pan tą sprawę w końcu doprowadzi do końca! To co się tam dzieje zakrawa na dobry żart, a służby miejskie już to sprawę w moim odczuciu zakończyły !!!
(Jakub, 07-09-2012)
Odpowiedź:
Panie Jakubie, Pańskie listy zaczynają wyglądać na prywatną wojnę sąsiedzką. 05.09.2012 r. w godzinach przedpołudniowych Straż Miejska ponownie dokonała kontroli nieruchomości przy ul. Senatorskiej w Legionowie. Nie stwierdzono żadnych śladów prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli jednak zauważy Pan, że jest tam prowadzona działalność proszę natychmiast i bezpośrednio powiadomić Straż Miejską tel. 986 w godz. 8.00 - 21.00 i może wtedy da się udowodnić nielegalne prowadzenie działalności gospodarczej. Ponieważ wielokrotne kontrole nie wykazały śladów działalności, nie ma podstaw do zlecania ciągłych i regularnych kontroli. Zawsze może Pan także wystąpić na drogę sądową i wnieść sprawę cywilną przeciwko sąsiadowi.
Pytanie:
Wegług planowanego rozkładu jazdy na trasie Warszawa - Działdowo pociągi jadące w kierunku Warszawy na stacji Legionowo - Przystanek będą zatrzymywały się kolejno o godz. 6:30 6:39 i 7:39 - czyli kolejno w odstępach 9 i 60 min. Taki rozkład obejmujący godziny szczytu jest co najmniej nie przemyślany. Już w tej chwili, w okresie wakacyjnym warunki jazdy pociągami tej relacji w godzinach szczytu urągają wszelkim normom. Ludzie mdleją zduszeni w jednoczęściowych składach. Tymczasem Koleje Mazowieckie planują od 3 września kolejną zmianę rozkładu jazdy na niekorzyść pasażerów polegającą na wycofaniu z rozkładu jazdy pociągu zatrzymującego się na stacji Warszawa-Przystanek o 7:00 przy przewidywalnym wzroście ilości pasażerów (młodzież szkolna). Czy Pan Prezydent ma zamiar interweniować w samorządowej spółce "Koleje Mazowieckie" w związku z niekorzystnym dla mieszkańców Przystanku rozkładem jazdy? Czy jak zwykle problemy mieszkańców Legionowa Przystanek zostaną zignorowane przez władze miasta? Czy Pan Przezydent interesuje się lokalnymi problemami tylko z okazji zbliżających się wyborów samorządowych?
(Magdalena, 04-09-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, interweniowałem w sprawie tego połączenia w Kolejach Mazowieckich, lecz z uzyskanych informacji wynika, że skład ten ma status przyspieszonego i dlatego nie zatrzymuje się na stacji PKP Legionowo Przystanek. Koleje Mazowieckie, są co prawda spółką samorządową, lecz Legionowo jest tylko jednym z kilkudziesięciu przystanków na trasie pociągów i nie mamy możliwości żądania opóźnienia składu. A dla wygody mieszkańców miasto zapewnia bezpłatne autobusy dowozowe do linii S9, S3S i S3C.
Pytanie:
W imieniu swoim i mieszkańców ulicy Jagiielonskiej proszę o odpowiedz na pytanie czy na otwarcie restauracji w ścisłym centrum i zwartej zabudowie potrzebna jest zgoda jakichkolwiek władz w Legionowie . W naszym sąsiedztwie w czerwcu otworzyła się knajpa o pięknej nazwie Legionowska i od tej pięknej chwili trudno mówić o jakimkolwiek spokoju. Huczne wesela, urocze przyjęcia chrzcielne na przemian ze stypami wszystko zakrapiane obficie alkoholem przeklenstwami i jazgotem gości do tego interwencje policji. Często upici delikwenci wchodzący do naszych ogródków. Czy ktoś może nam pomoc czy my starzy legionowianie mamy zmienić miejsce zamieszkania a może prosić o pomoc program p Jaworowicz?
(Ewa, 04-09-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, straszenie mediami i p. Jaworowicz jest bezzasadne, gdyż miasto nie wydaje pozwoleń na prowadzenie lokali gastronomicznych. Jeżeli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza działalność usługową, a przedsiębiorca chce w danym miejscu prowadzić właśnie taką działalność, miasto nie ma na to wpływu. Prezydent miasta wydaje jedynie zezwolenie na sprzedaż alkoholu. Jeżeli przedsiębiorca składający wniosek o wydanie zezwolenia na sprzedaż bądź sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych spełni wymogi określone w przepisach ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz uchwałach Rady Miasta Legionowo, w tym uzyska pozytywną opinię Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w zakresie zgodności lokalizacji punktu sprzedaży z uchwalą Rady Miasta, Prezydent Miasta nie ma podstaw do odmowy wydania zezwolenia. Natomiast po uzyskaniu przez przedsiębiorcę zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, to na przedsiębiorcy ciążą obowiązki w zakresie przestrzegania zasad i warunków sprzedaży napojów alkoholowych określone w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, w tym przestrzegania porządku publicznego w miejscu sprzedaży napojów alkoholowych i jego najbliższej okolicy. Również przedmiotowa ustawa określa sankcje dla przedsiębiorcy z tytułu nieprzestrzegania zasad sprzedaży napojów alkoholowych. W przypadkach zakłócania porządku publicznego właściwym organem do przyjmowania zgłoszeń jest Policja i Straż Miejska.
Pytanie:
Panie Prezydencie, pozwalam sobie napisać po raz kolejny - gdyż na moje pytanie zadane miesiąc temu nie uzyskałam odpowiedzi. Kiedy bedzie otwarty plac zabaw dla dzieci przy szkole nr 3? Problem ten był poruszany przez kilka osób i za każdym razem odsyłał Pan do Dyrekcji Szkoły. Jednak czy to nie miasto nadzoruje szkoły podstawowe? Czy to nie miasto z (także moich) podatków sfinansowało budowe placu zabaw? Miasto dało i pieniądze i nikt tego nie kontroluje? Poprzednio odpowiedział Pan, ze usuwane są usterki. Przez 3 miesiące? Kto odebrał te prace? Fakt, na stronie miasta piekne zdjęcia z uroczystego otwarcia były - ale co dalej? Przecinamy wstęge i nie interesuje nas co dalej? Przecież to rodem z filmów Barei. A za nieczynny przez wakacje plac zabaw w imieniu mojego dziecka serdecznie Panu dziękuję. Legionowianka
( a., 04-09-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, odpowiedź na Pani pytanie została udzielona 24-07-2012, zachęcam do korzystania z wyszukiwarki. Poinformowaliśmy Panią, że każdorazowo udzielana jest odpowiedź z prośbą o kontakt ze szkołą bowiem urząd nie był organem nadzorującym tę inwestycję, a właśnie szkoła. Plac wymagał wymiany nawierzchni, co jest czasochłonną inwestycją, ale otrzymaliśmy informacje, że w przyszłym tygodniu będzie dostępny dla dzieci (poza godzinami, w których korzystają z niego uczniowie Zespołu Szkół nr 3). W czasie wakacji szkoły przeprowadzają niezbędne prace i nie mają obowiązku udostępniania obiektów mieszkańcom. Plac był jednak dostępny dla dzieci z pobliskiego osiedla w lipcu. Po stwierdzeniu usterek został zamknięty, obecnie trwają jeszcze prace poprawkowe w ramach udzielonej przez wykonawcę gwarancji. Jednocześnie informuję, że w tym czasie czynne były przyprzedszkolne place zabaw (w czasie dyżurów prowadzonych przez te placówki) oraz ogólnodostępne place m.in. w parku im. Solidarności oraz przy ul. Królowej Jadwigi.
Pytanie:
Dziękuje za odpowiedź w sprawie Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych właśnie to sprawidziłem o to co tam jest i Państwo mi napisali jest nie aktualne bo komisja jest powołana na 4 lata od 2007 już mineło 5 lat i chyba powinny być nowy skład?? prawda ?? albo komisja jest nie powoła albo nikt nie zajmuje się aktualnościami a szkoda.
(Piotr, 04-09-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, Prezydent Miasta Legionowo nie jest właściwym adresatem pytania, gdyż Rada, działająca na terenie powiatu, podlega pod instytucję powiatową, a nie miejską. Wszelkie pytania proszę kierować do powiatowej instytucji, jaką jest PCPR pod numerem telefonu 22 784 83 33. Po zatelefonowaniu pod ten właśnie numer uzyskałam informację na temat aktualnego składu Rady, powołanego Zarządzeniem nr 18/2011 Starosty Powiatu Legionowskiego z 18 kwietnia 2011 roku. Zarządzenie dostępne jest w linku http://www.bip.powiat-legionowski.pl/pliki/2011/zarzadzenia_starosty/zarz_18.pdf. Poinformowano mnie, że skład Rady na stronie PCPR zostanie zaktualizowany. Rzecznik Prasowy UM Legionowo
Pytanie:
Witam!Panie Prezydencie czy moglby ktos cos zrobic z notorycznymi kradziezami 2 tablic rejestracyjnych z samochodow parkujacych na glownym pkp pod wiaduktem?????Ja zostalam okradziona w maju a w zeszlym tygodniu moja kolezanka!!! Policjantka podczas zgloszenia powiedziala, ze dzien wczesniej byly 4 zgloszenia!!!!!W glowie sie nie miesci zeby takie rzczy dzialy sie w bialy dzien!!!!!!!!Bardzo prosze o interwencje!!!!
(Marta, 04-09-2012)
Odpowiedź:
Pani Marto, Strażnicy Miejscy patrolując miasto mają za zadanie również zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju wykroczenia czy też przestępstwa. Poleciłem Komendantowi Straży Miejskiej, aby częściej patrolowano tereny wokół stacji PKP.
Pytanie:
Panie Prezydencie, chciałam się dowiedzieć czy od września 2012 roku będzie kontynuowany ''tęczowy klubik'' prowadzony w bibliotece przy ulicy Broniewskiego? Ten klubik dla najmłodszych cieszył się ogromną popularnością, zadowoleni byli rodzice i dzieci. Piszę w imieniu wielu rodziców by Ci najmłodsi którzy nie dostali się do przedszkoli mogli uczęszczać na zajęcia.
(katarzyna, 04-09-2012)
Odpowiedź:
Pani Katarzyno, zgodnie z informacjami uzyskanymi od Dyrektor Biblioteki, zajęcia dla najmłodszych będą kontynuowane od października. Natomiast więcej informacji na ten temat uzyska Pani u Dyrektor placówki, pod numerem 774 13 13.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464