Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie Prezydencie CzY LOKALNY HANDEL MA ZNIKNĄĆ W ZWIĄZKU Z BUDOWĄ BIEDRONKI W CENTRUM LEGIONOWA??? PROSZĘ O ODPOWIEDZ
(HANNA, 20-07-2012)
Odpowiedź:
Pani Hanno, w Legionowie funkcjonują dwa sklepy sieci Biedronka, podobnie jak kilka innych marketów. Ich powstanie nie spowodowało zniknięcia handlu, nie widzę więc powodu, dla którego miałoby zmienić tę sytuację ewentualne powstanie kolejnego takiego marketu.
Pytanie:
SZ.P.Prezydencie.. Od dawna mieszkancy kozłowki słysza o wymianie okien. Chciałabym sie dowiedziec czy jest to w jakich kolwiek planach, poniewaz w mieszkaniach jest zimno a szyby sa całe w lodzie a niebawem nastepna zima. u nas w miszkaniu w zime bywa od12 do 14 stopni przyzna pan ze to niska temperatura tym badziej ze ja jak i równiez moi sasiedzi mamy mallutkie dzieci. i jeszcze jedna sprawa co do pociagów .. trabia tak głosno ze az bebenki w uszach pekaja...moze czas cos z tym zrobic ..
Katarzyna
SZ.P.Prezydenie ! Po raz kolejny pisze do Pana poniewaz nie dostałam zadnej odpowiedzi. Mam nadzieje ze tym razem czegos sie dowiem. A mianowicie moje pytanie dotyczy wymiany okien na os.kozlowka. W zime w mieszkaniu jest nie wiecej niz 14 stopni na plusie. Nie długo kolejna zima. Nie stac nas na wymiane okien tym bardziej ze mamy malutkie 2 miesieczne dziecko. Czy Pan swoje dziecko trzymalby w takim ziemnie? moze czas sie tym zajac? Moja tesciowa pytajac sie o wymiane okien mało nie padła ze smiechu jak powiedziano jej ze trzeba napisac podanie ale dopiero w zime i czekac na komisie.... to jest poprostu smieszne ... okna sa całe w lodzie juz od kilku zim. Musimy dostawic jeszcze jeden grzejnik ale co po nim jak od okien i tak wieje chłodem i kilku stopniowym morozem ...Mam nadzieje ze Pan cos z tym zrobi nim przyjdzie zima i nim moje dziecko wyladuje w szpitalu na zaplenie oskrzeli...z reszta nie tylko u nas bo w całym bloku ludzie marzna..
Katarzyna

( Katarzyna, 20-07-2012)
Odpowiedź:
Pani Katarzyno, proszę zapoznać się z regulaminem rubryki, który mówi, że odpowiedź zostanie udzielona w ciągu 14 dni, przysyłanie pytań co 3 dni niczego nie zmieni. Gmina Legionowo pozyskała środki na rewitalizację os. Kozłówka, lecz były one przeznaczone, zgodnie z zapisem projektu i umowy, na rewitalizację terenów na zewnątrz. Staraliśmy się o pozyskanie funduszy na termomodernizację budynków, lecz nie został ogłoszony odpowiedni konkurs, a z własnych środków gmina nie może pozwolić sobie na taką inwestycję. Co do pociągów - są odpowiednie przepisy kolejowe w tym zakresie, jeżeli ma Pani jakieś uwagi, proszę zwrócić się bezpośrednio do PKP.
Pytanie:
Mam pytanie, czy monitoring w naszym mieście jeszcze działa? Dziś (18.07.2012) ok 2 w nocy kilku wyrostków demolowało spokojnie przystanek dokładnie na przeciw kamery monitoringu. Tej przy SzP nr2. Próbowaliśmy zadzwonić do straży miejskiej, ale nasi dzielni strażnicy strzegą nas tylko do jedenastej. Szkoda. 800 m od siedziby straży. Incydent sadząc po odgłosach kopania i wrzasków trwał ok 15 minut, więc nawet i na nowych rowerach zdążyliby panowie dojechać.
(jac, 20-07-2012)
Odpowiedź:
Dziękuję bardzo za przesłane uwag i jednocześnie informuję, że monitoring działa całodobowo, zaś strażnicy miejscy pracują w godz. 7.00 - 23.00. Zgłoszenia po 23.00 należy przekazywać do Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, tel. 997. Odnośnie zakłócania spokoju przy Szkole Podstawowej nr 2 zleciłem Komendantowi Straży Miejskiej aby przeprowadził postępowanie wyjaśniające jakie czynności podjęli operatorzy monitoringu miejskiego. Jeśli stwierdzimy nieprawidłowości, wyciągnięte zostaną wnioski dyscyplinarne.
Pytanie:
Panie Prezydencie, kiedy rozwiąże Pan problem prawoskrętu z ul. Polnej do ul. Strużańskiej.Wybudowanie prawoskrętu rpzbiło by gigantyczne korki na tej ulicy. Proszę nie mówić że nie ma środków, czy ... Prosze spojrzeć na ten problem jako użytkownik drogi i poreządkowac takie tematy jak te na drogach gminnych. Oczekuje ja i inni użytkownicy drogi z nadzieją że sprawność urzędników w temacie niezbędnych uzgodnień oraz Pana przychylność rozwiąże tak ważny problem.
(Jerzy, 20-07-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, rozważaliśmy możliwość wybudowania ronda na opisywanym przez Pana skrzyżowaniu, lecz zrezygnowaliśmy z tej koncepcji. W tej chwili nie jest planowana budowa prawoskrętu z ul. Polnej w ul. Strużańską. Jeżeli przeszkadza Panu czas oczekiwania, proponuję skorzystać z alternatywnych dróg prowadzących do ul. Strużańskiej, np. ul. gen. B. Roi, jeżeli skręca Pan w prawo, lub ul. Wąskiej przy skręcie w lewo.
Pytanie:
W nawiązaniu do odpowiedzi z dnia Anna B, 05-07-2012 Otóż moje dziecko nie zostało przyjęte- fakt podania nie złożyłam w terminie d\(tj. do 30 kwietnia) do szkoły na Jana Pawła. Poinformowano mnie iż jest już po 28 osób w grupie (po 3 osoby za dużo) i już nie mają miejsca na kolejne dziecko, więc zostałam zmuszona złożyć dokumenty do szkoły oddalonej od mojej rejonowej szkoły-jeśli ma Pan wątpliwości proszę zadzwonić na JP I i dopytać. Rozmawiałam nawet z wicedyrektor szkoły i powiedziała, iż moje dziecko będzie na liście oczekujących. Jeśli natomiast Pan twierdzi, że moje dziecko powinno zostać przyjęte, to mam udać się do szkoły ponownie i powołać się na Pana? Kupując mieszkanie na os. Młodych (Suwalna) nie znałam tego miasta- a tym bardziej osiedla. Dlaczego nie dostała odpowiedzi odnośnie alkoholizmu tu panującego? Jak bym wiedziała iż moje dzieci będą narażone na spotkania z osobami pijącymi pod delikatesami IGA; ABC oraz na nowym boisku/placu zabaw Z PEWNOŚCIĄ nie zakupiłabym tu mieszkania, ponieważ ceny za m2 nie są dużo droższe niż w centrum Uniknęłam natomiast ofert z centrum miasta, ponieważ byłam przekonana iż właśnie tam będą hałasy. Dlaczego nie odebrano koncesji powyższym sklepom, jeśli policja czy straż miejska ma częste interwencje (3 razy zgłoszenie zasad nadania koncesji z tego co wiem=odebraniu koncesji sklepom)? Odnośnie komunikacji: Jak się wprowadzałam były 3 rodzaje autobusów:731;736;L9;102 To jeśli gm Wieliszew stać na własne autobusy, to dlaczego miasta legionowa nie stać? Tu więcej osób odprowadza podatki? Powstają nowe bloki, ludzie się budują w tej cześci miasta, a tu ciężko z dojazdem tak jak bym mieszkała na wiosce (gdzie chociaż są PKS, czy linie prywatne kursujące często). Przecież możliwość dojazdu np co 20 minut byłaby o wiele bardziej dogodna, przede wszystkim w okresie zimowym. Jak Pan sobie wyobraża dowożenie dzieci w zimę do szkoły i stanie 30 minut na przystanku? Jeśli Pan mówi, że mieszkańcy zdecydowali o autobusach to kiedy i gdzie odbyło się referendum, że ja nim nic nie wiedziałam? Nie zauważyłam żadnej ulotki w tej sprawie, czy np plakatu.
(Anna B, 19-07-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani,
ze względu na zbyt ogólny i anonimowy charakter maila nie jestem w stanie zapoznać się ze szczegółami sytuacji dotyczącej przyjęcia dziecka do szkoły. Aczkolwiek muszę zwrócić Pani uwagę, że w naszym mieście nie obowiązuje rejonizacja w przypadku przyjęć do zerówek szkolnych i przedszkolnych. Bardzo proszę o kontakt w ten sprawie z Wydziałem Edukacji – tel. 22 766 40 96.
Odnośnie koncesji alkoholowych polecam wyczerpującą odpowiedź udzieloną Pani Karolinie 23-07-2012 r. przez Jolantę Wlazło Naczelnika Wydziału Spraw Obywa. Natomiast konsultacje dotyczące komunikacji prowadzone były na szeroką skalę i pisała o nich nie tylko prasa lokalna ale również Życie Warszawy, a materiał zrobił również Kurier Mazowiecki. Pisaliśmy o nich także my, na łamach strony www.legionowo.pl oraz rozdawaliśmy ulotki. Ponad 2 200 osób wzięło udział w konsultacjach.
Pytanie:
Szanowny panie prezydencie, zwracam się z pytaniem dotyczącym palącego problemu... dosłownie, gdyż chodzi mi o BARSZCZ SOSNOWSKIEGO. Nie wiem czy znana jest panu ta roślina, ale ostatnio czytałem w różnego rodzaju mediach na temat zagrożenia jakie niesie i nieswiadomosci obywateli, co może im grozić po kontakcie z nią. Podobno gminy zlecają wykaszanie tego chwastu, jednak czy tak jest też w Legionowie? Ostatnio widziałem to paciarajstwo w okolicach dworca pkp, ludzie przechodzą obok tego AGRESORA nieświadomi zagrożenia, moze warto byłoby zlecić wykaszanie BARSZCZU, również w naszym miescie?
(Zbignievv Ostrovvsk, 19-07-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Zbigniewie,
bardzo dziękujemy za przekazane informację. Będziemy wdzięczni za doprecyzowanie miejsca występowania w/w rośliny bezpośrednio do Wydziału Gospodarki Komunalnej (tel. 22 766 41 26) lub za pośrednictwem tej rubryki.
Z poważaniem
Referat Marketingu
Pytanie:
Panie Prezydencie, bezpłatny autobus dla linii s9 nie jeździ o wyznaczonych godzinach. Kierowcy są nieuprzejmi i gburowaci. Poprzedni przewoźnik nie opuszczał kursów. Czy można wpłynąć na kierowców, oni jeżdżą jak chcą i nie zwracają uwagi na pretensje pasażerów. Dziękuję
(Anna, 19-07-2012)
Odpowiedź:
Dziękuję za uwagi, oczywiście przekażemy je przewoźnikowi z żądaniem ustosunkowania się do Pani listu.
Pytanie:
Panie Prezydencie. Bardzo proszę o zainteresowanie się sprawą "skrócenia" drzew między blokami 2, 3 i 4. Na jesieni zeszłego roku był tam "armagedon" spowodowany działaniami pracowników spółdzielni mieszkaniowej - drzewa sięgające niemalże ostatnich kondygnacji zostały skrócone o połowę!!! Miałem okazję oglądać skutki tego "dzieła" z ostatniego piętra jednego z tych bloków i przyznam, że widok był dosłownie wstrząsający! Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody zabiegi w obrębie korony drzewa na terenach zieleni lub zadrzewieniach mogą obejmować wyłącznie: - usuwanie gałęzi obumarłych, nadłamanych lub wchodzących w kolizje z obiektami budowlanymi lub urządzeniami technicznymi, - kształtowanie korony drzewa, którego wiek nie przekracza 10 lat, – utrzymywanie formowanego kształtu korony drzewa. Proszę o informację, czy ktoś już interesował się tą sprawą i czy zostało to zgłoszone odpowiednim służbom.
(Aleksander, 19-07-2012)
Odpowiedź:
Pani Aleksandro, Fakt niedopuszczalnych zabiegów pielęgnacyjnych należy zgłaszać na bieżąco, a nie prawie rok po fakcie. Prezydent miasta może ukarać w postępowaniu administracyjnym właściciela nieruchomości za zniszczenie drzew spowodowane niewłaściwym wykonaniem zabiegów pielęgnacyjnych, w tym roku będziemy bacznie obserwować prawidłowość przycinania gałęzi. Kierownik Referatu Ochrony Środowiska
Pytanie:
Nawiążę do Pańskiej odpowiedzi Miasto nie ma mocy prawnej, aby wymóc na PKP złamanie obowiązujących przepisów bezpieczeństwa, dotyczących zamykania przejazdów kolejowych. Jeżeli przeszkadza Panu czas oczekiwania, proponuję korzystać z pobliskiego wiaduktu lub drugiego, częściej otwartego przejazdu w ulicach Wyszyńskiego/Parkowa. A gdzie Pan mieszka jeśli to nie tajemnica i w jakich godzinach jeździ Pan do pracy i do domu ?
(Ryszard, 18-07-2012)
Odpowiedź:
Panie Ryszardzie, to gdzie mieszka Prezydent i o której godzinie dojeżdża do pracy nie jest informacją publiczną. Natomiast mogę Pana zapewnić, że wielu pracowników UM, w tym także ja, dojeżdża do pracy codziennie pokonując tory. Ja np. trasy dostosowuję do godziny przejazdu i zastanej sytuacji i często zamiast jechać wiaduktem lub przejechać najbliższym przejazdem Polna/Kwiatowa, wybieram przejazd w ul. Wyszyńskiego/Parkowa, który pomimo znacznie większej odległości, znacząco skraca czas przejazdu. Rzecznik Prasowy UM
Pytanie:
Witam! Kolejny raz zwracam Pana uwagę na nowy pawilon Muzeum. Z elewacji ponownie odpadają płyty, ale nikt nie spieszy się z ich naprawą (ktoś w ogóle zajmuje się pawilonem?). Czy nie należy więcej wymagać od wykonawcy? Co tydzień będzie doklejał kolejne płyty? Jeśli nie będziemy dbać o zakończone inwestycje, to nie ma co zaczynać nowych...
(Przemek, 18-07-2012)
Odpowiedź:
Panie Przemku, po raz kolejny dziękuję za zwrócenie uwagi na tę kwestię. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie w terenie z generalnym wykonawcą i poczyniono ustalenia odnośnie prawidłowego zabezpieczenia elewacji i doprowadzenia do stanu nadającego się do prawidłowego użytkowania obiektu.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449